Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Doğu Garajı'nın Temeli Atıldı - Son Dakika

Doğu Garajı'nın Temeli Atıldı

Başkan Çakır: Büyük bir ihtiyacı giderecek.

Doğu Garajı\'nın Temeli Atıldı
03.01.2012 - 21:30,

Sancaktar Mezarlığı yanında 5.6 dönümlük alan üzerine yapılan Doğu Garajı'nda 39 adet işyeri bulunuyor.

Malatya Belediyesi, önemli bir soruna daha parmak bastı. Malatya'nın doğu bölgesinde bulunan ilçe ve belde araçlarının kullanacağı Doğu Garajı'nın temeli atıldı.

3 Ocak Salı günü Çevreyolu altındaki Sancaktar Mezarlığı yanında Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından temeli atılan Doğu Garajı'nın bu yıl bitirilmesinin planlandığı belirtildi.

Bazı Belediye Başkan Yardımcıları ile Daire Müdürlerinin de katıldığı temel atma sırasında, bilgiler veren Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Doğu Garajı'nın büyük bir ihtiyaç olduğunu belirterek, bu garajın hem merkezde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltacağını, hem de Çevreyolu altını canlandıracağını söyledi.

Doğu garajının Malatya'ya hayırlı olmasını dileyen Başkan Çakır, "Burası, Malatya'nın doğu bölgesinden gelen, Kale, Pütürge ve Doğanyol gibi ilçeler ile beldelerinden gelen araçların ihtiyacını karşılayacak. Bu yıl içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Çevre düzenlemesiyle birlikte yaklaşık 2 milyon liraya mal olacak. Garajın içerisinde kafeteryası, market, 39 tane işyeri, otopark bulunuyor. Buranın yapılmasıyla Çevreyolu altı biraz daha canlanacak. Garajın, Çevreyolu ile bağlantısını ise Selçuklu Mahallesi'nden açtığımız 30 metrelik yolla gerçekleştireceğiz." dedi.

Daha önce yapılan Doğu Garajı'nın da farklı bir amaçla kullanımını sağlayacaklarını belirten Başkan Çakır, "Burası büyük bir ihtiyaçtı. Projenin tamamlanmasıyla bu ihtiyaç giderilmiş olacak. Şu an doğu bölgesinden gelen bütün araçlar, şehir merkezinde değişik bölgelerde faaliyet gösterdiği için trafik yoğunluğu yaşanıyordu. Buranın hizmete geçmesiyle birlikte bu sıkıntı da ortadan kalkmış olacak" şeklinde konuştu.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Doğu Garajı'nın Temeli Atıldı - Son Dakika


Advertisement