Son Dakika Haberleri: Perinçek CHP'ye Yüklendi: Sokakları Kışkırtmayı Bırakın

Perinçek CHP'ye Yüklendi: Sokakları Kışkırtmayı Bırakın

4 ay önce

Referandum sürecinin geride kaldığını söyleyen Doğu Perinçek CHP'ye yüklenerek, "Hiç kimse PKK ve HDP ile birlikte Hayır cephesi kurmaya kalkışmasın." açıklaması yaptı.

Vatan Partisi Genel Başkanı  Doğu Perinçek,  Twitter'dan referandum ile ilgili açıklamlarda bulundu.

YSK'ya referandum'un iptal edilmesi için başvuru yapan partilerden biri olan Vatan Partisi'nin Genel Başkanı Perinçek, YSK'nın kararını açıklamasını beklemeden "evet-hayır olayı geride kalmıştır" dedi.

CHP'ye de sokak eylemleri için yaptığı çağrılara da sert tepki gösteren Perinçek "CHP yönetimi,  PKK'nın sokak çağrılarına zemin hazırlayan "tanımıyoruz, tanımayacağız" gibi kışkırtmalara derhal son vermelidir" dedi.

İşte  Doğu Perinçek'in açıklamaları:

Anayasa değişikliğine ilişkin Evet-Hayır olayı arkada kalmıştır ve kesinlikle arkada bırakılmalıdır. Şimdi beraberlik zamanıdır. Halk Oylaması, yüzde elliye yüzde elli eşitlikle bitti. Bu maçın galibi ve mağlubu yoktur.  Türkiye'nin sorunları beraberlikle çözülür.  Türkiye'yi Evet-Hayır kamplaşmasına sokmak yanlıştı. Bugün o kamplaşmayı sürdürmek, daha büyük yanlıştır.

AKP KAMPLAŞMAYI DERİNLEŞTİREN SÖYLEMLERE SON VERMELİDİR"

PKK'nın ve  HDP'nin sokak çağrıları,  ABD merkezli fitne ve fesat kampanyasının emrindedir.Halk bu çağrılara itibar etmiyor ve etmeyecektir.  AKP yönetimi kamplaşmayı derinleştiren söylemlere artık son vermelidir.

"CHP,  HDP İLE EL ELE VERMEYE DERHAL SON VERMELİDİR"

CHP yönetimi,  PKK'nın sokak çağrılarına zemin hazırlayan "tanımıyoruz, tanımayacağız" gibi kışkırtmalara derhal son vermelidir. CHP yönetimi,  HDP ile el ele vermeye derhal son vermelidir. Hiç kimse  PKK ve  HDP ile birlikte Hayır cephesi kurmaya kalkışmasın. Millet bu girişimlere kesinlik izin vermeyecektir.  PKK, hendeklere gömülmüştür ve şimdi o hendeklerin içinden halkı sokağa çağırmaktadır. Sokakta  PKK istemiyoruz. Mecliste  PKK istemiyoruz.

HDP İLE KURULACAK CEPHELERİN KARŞISINDA OLACAĞIZ"

İlan ediyoruz: Bir: Atlantik emperyalistlerinin iktidar projelerinde olmayacağız ve  ABD'nin iktidar projelerinin karşısına dikileceğiz. İki:  PKK'nın yasal Partisi olan  HDP ile kesinlikle yan yana gelmeyeceğiz.  HDP ile kurulacak cephelerin kesinlikle karşısında olacağız. Vatan Partisi olarak, milletimizi  ABD güdümlü  PKK ve FETÖ terörüne karşı birleştirmeye kararlıyız.

Doğu Perinçek'in tweetleri:


İstanbul 5 Dakika İçinde Karanlığa Gömüldü Meteoroloji'den 5 İl İçin Şiddetli Yağış ve Sel Uyarısı
AKOM Saat Verdi! İstanbul'da Gece 3'ten Sonra Şiddetli Yağmur Geliyor