Doğubayazıt'ta Yetişkinler Kur'an-ı Kerim Öğreniyor - Son Dakika

Doğubayazıt'ta Yetişkinler Kur'an-ı Kerim Öğreniyor

03.01.2012 13:23
Doğubayazıt'ta Yetişkinler Kur'an-ı Kerim Öğreniyor, System.String[]

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde yetişkinlere yönelik Kur'an-ı Kerim okuma kursu açıldı.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde yetişkinlere yönelik Kur'an-ı Kerim okuma kursu açıldı. Ağırlığı esnaflardan oluşan kursa 25 kişi katılıyor.

Doğubayazıt Müftülüğü tarafından organize edilen kurs, yatsı namazlarından sonra, Merkez Camii'nde görevli imam Nurullah Topçi gözetiminde başladı. Trabzon'da yetişkinlere Kur'an-ı Kerim okumayı öğretebilmek için sertifika alan Nurullah Topçi, "Müftülüğümüz nezdinde açtığımız kursa özellikle esnaflarımızdan büyük ilgi ve takdir gördük. Gündüz işleri sebebiyle Kur'an öğrenmeye fırsat bulamayan vatandaşlar için akşamları yatsı namazından sonra kurslar düzenliyoruz. Vatandaşlarımızı Kur'an öğretiminden mahrum bırakmak istemiyoruz." dedi.

Kursun haftada 3 gün akşam ve yatsı namazlarından sonra 2 saat ders verecek şekilde planlandığını hatırlatan Topçi, şöyle konuştu: "Sadece Kur'an-ı Kerim dersleri ile yetinmiyoruz. Dini bilgileri de öğretiyoruz. Yaşları 50'yi bulan öğrencilerimizin azmini görünce bu ve benzeri kursların açılmamasının ne kadar büyük bir eksiklik olduğunu da fark etmiş olduk."

Kursa katılanlardan Reşat Şahin, "35 yaşına kadar Kur'an-ı Kerim'i öğrenemeyişimiz bizim için önemli bir eksiklikti. Yetkili hocalarımızdan Allah razı olsun. Bizleri ve toplumu düşünerek böyle hayırlı bir işe sebep oldular. Kendilerine teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

Doğubayazıt'ta Yetişkinler Kur'an-ı Kerim Öğreniyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Doğubayazıt'ta Yetişkinler Kur'an-ı Kerim Öğreniyor - Son Dakika


Son Dakika

Şaka yapmak isterken elindeki av tüfeğiyle arkadaşını öldürdü Depremin merkez üssü Seferihisar'da deniz yeniden çekildi İzmir depremi yıllar öncesine götürdü! Gölcük depreminde enkazdan çıkarılan Gizem Güven'den duygusal paylaşım Çocukken ırmaktan tuttuğu balıkları şimdi üreterek dünyaya pazarlıyor Çam kozalağından denemelik turşu yapmaya başlamıştı, şimdi taleplere yetişemiyor Yan yatan bina vinçlerle desteklendi, arama kurtarma çalışması devam ediyor Trabzonspor'da teknik direktör Eddie Newton'ın görevine son verildi Ailesinden gizlice doğum yapan 14 yaşındaki kız çocuğunun bebeği, derin dondurucuda bulundu