Doğuda Kış - Son Dakika

Doğuda Kış

12.01.2012 10:20
Doğuda Kış, System.String[]

Muş'ta dün gece geç saatlerde aralıklarla etkili olan kar yağışı, yaşamı olumsuz yönde etkilerken, merkez ve ilçelere bağlı 22 köy yolu yeniden ulaşıma kapandığı öğrenildi.

Muş'ta dün gece geç saatlerde aralıklarla etkili olan kar yağışı, yaşamı olumsuz yönde etkilerken, merkez ve ilçelere bağlı 22 köy yolu yeniden ulaşıma kapandığı öğrenildi.

Merkeze bağlı 10, Varto İlçesine bağlı 12 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğunu belirten İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Şeyhmus Yentür, Ekipler yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ettiğini, özellikle yüksek kesimlere fırtına sebebiyle açılan yolların yeniden ulaşıma kapandığını belirtti.

Şu ana kadar ulaşım konusunda ciddi bir sıkıntının yaşanmadığını ifade eden Karayolları 113. Şube Şefliği yetkilileri, Muş- Erzurum, Muş- Bingöl, Muş-Kulp ve Muş- Bulanık bağlantılı karayollarında ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntının yaşanmaması için yol genişletme ve yüksek kesimlere tuzlama çalışmalarına başladıkların bildirdi.

Yetkililer, özellikle yüksek kesimlere yer yere fırtına etkili olduğunu ve ekiplerin güzergahlarda sürekli olarak çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

Muş Meteoroloji Şube Müdürlüğü yetkelileri, kent merkezinde kar kalınlığının 35 santi metreye ulaştığını, en düşük hava sıcaklığı gece eksi 3 derece ölçülürken, gündüz 0 derece olarak ölçüldüğünü ve kar yağışının bugün yarın aralıklarla sürdüreceğini tahmin ettiklerini söyledi.

- MUŞ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Doğuda Kış - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici