Doğum Hastası Kadını Ambulansa Kızakla Taşıdılar - Son Dakika

Doğum Hastası Kadını Ambulansa Kızakla Taşıdılar

09.03.2012 14:58
Doğum Hastası Kadını Ambulansa Kızakla Taşıdılar

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin İran sınırında bulunan ve yolu kardan kapalı olan Kayalar Köyü'nde doğum hastası 22 yaşındaki Nesibe Yücel'in sancıları tutunca 112 Acil Servisini aradı.

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin İran sınırında bulunan ve yolu kardan kapalı olan Kayalar Köyü'nde doğum hastası 22 yaşındaki Nesibe Yücel'in sancıları tutunca 112 Acil Servisini aradı. Fakat ekipler, yolun kardan kapalı olması nedeniyle köye yakın bir yerde durmak zorunda kaldı. Köylülerde Yücel'i kızağa bağlayıp ambulansın olduğu yere kadar getirdi. Yücel daha sonra ambulansla Şemdinli Devlet hastanesine yetiştirildi.

Doğu Anadolu'da etkili olan kar yağışı sonrası birçok köy yolu ulaşıma kapanırken, köylerdeki hastalar büyük sıkıntı yaşıyor. Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ne 60 kilometre uzaklıktaki Kayalar Köyü'nde yaşayan 22 yaşındaki 2 çocuk annesi ve üçüncü çocuğuna hamile olan Nesibe Yücel'in doğum sancıları tuttu. Yücel'in yakınlarıda hemen 112 Acil Servisini arayarak bilgi verdi. Sağlık ekipleri de hemen Kayalar Köyü'ne doğru harekete geçti. Fakat yolların kapalı olması nedeniyle köye ulaşamayan ekipler, köye 3 kilometre uzaklıktaki Karasu mevkiinde durdu.

Sağlık ekipleri daha sonra ambulanstan inerek yürüyerek köye gitmeye çalıştı. Köylülerde ambulansın gelemediğini öğrenince, hastayı battaniyeye sarıp kızağa bağlayıp yola çıktı. Köylüler bir yandan hastayı kızakla taşırken bir yandan da çektiği eziyetleri cep telefonu kamerasıyla görüntüledi. Yolda buluşan ekipler ve köylüler daha sonra Yücel'i alarak ambulansa bindirdi. Yaklaşık 4 saat sonra Şemdinli Devlet Hastanesi'ne ulaştırılan Yücel bir erkek çocuğu dünyaya getirdi.

Yücel'i kızakla ambulansa taşıyan köylülerden Murat Yücel, 15 günden beri yollarının kapalı olduğunu ve bu sıkıntıları sürekli yaşadıklarını söyledi. Yücel, Köyde başka hastamız daha var. Bu hastamız da çok acil olduğu için kendi imkanlarımızla getirmek zorunda kaldık dedi.

Kaynak: DHA
İran Başsavcılığı resmen duyurdu: Ahlak polisliği lağvedildi İran Başsavcılığı resmen duyurdu: Ahlak polisliği lağvedildi İran'ın bazı kentlerinde kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi İran'ın bazı kentlerinde kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi (DRON) İranlı Mahsa Emini'nin ölümü protesto edildi (DRON) İranlı Mahsa Emini'nin ölümü protesto edildi

Son Dakika Güncel Doğum Hastası Kadını Ambulansa Kızakla Taşıdılar - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement