Doğumu yaptıran veteriner "Yıllar sonra başardık" diye bağırdı! Anne filin olduğu bölge şerit içine alındı - Son Dakika

Doğumu yaptıran veteriner "Yıllar sonra başardık" diye bağırdı! Anne filin olduğu bölge şerit içine alındı

20.01.2022 23:53
Doğumu yaptıran veteriner "Yıllar sonra başardık" diye bağırdı! Anne filin olduğu bölge şerit içine alındı

Kenya'nın kuzeyindeki ulusal koruma alanında 15 yıl sonra ilk kez bir fil, ikizlere doğum yaptı. Fillerin olduğu bölge korumaya alınırken, yetkililer daha önce doğan ikizlerin öldüğünü belirterek, yeni doğan filler için çok kritik bir süreç başladığını aktardı.

Kenya'da bir fil tarafından yapılan doğum, tarihe geçti. Ülkenin kuzeyinde ulusal koruma alanında bulunan bir fil, biri erkek diğeri dişi olmak üzere ikiz doğurdu. Save The Elephants (Filleri Kurtar) adlı dernek tarafından yapılan açıklamada, söz konusu ikizlerin fil doğumlarının sadece yüzde 1'ini oluşturduğunu ve bilinen son ikiz doğumunun 2006'da meydana geldiği aktarıldı.

Doğumu yaptıran veteriner 'Yıllar sonra başardık' diye bağırdı! Anne filin olduğu bölge hemen şerit içine alındı

SON OLARAK 15 YIL ÖNCE AYNISI YAŞANDI

Save the Elephants Kurucusu Dr. Iain Douglas-Hamilton yaptığı açıklamada, 15 yıl önce doğan son ikizlerin doğumdan sonra uzun süre hayatta kalmadığı belirterek, bu sürecin ikizler için kritik bir zaman olduğunu aktardı. Douglas-Hamilton, anne filin çoğu zaman her iki yavruyu da beslemek için yeterli sütü olmadığını ifade etti.

Doğumu yaptıran veteriner 'Yıllar sonra başardık' diye bağırdı! Anne filin olduğu bölge hemen şerit içine alındı

KIRMIZI LİSTEYE ALINDILAR

Anne filin adının Bora olduğu ve Samburu Ulusal Koruma Alanı'nda safariye çıkan tur rehberleri tarafından fark edildiği belirtildi. Afrika filleri, herhangi bir memeliye kıyasla en uzun gebelik süresine sahiptir. Gebelikleri yaklaşık 22 ay sürerken, 4 yılda bir doğum yaparlar. Fildişi ticareti ve yaşamsal alanların kaybı nedeniyle filler, Uluslararası Doğayı Koruma Birliği tarafından nesli tükenmekte olan türlerin yer aldığı Kırmızı Listeye alındı.

YORUMLAR
500
Son dakika haber... İzmir'de öğrencilerine istismar iddiasıyla tekrar yargılanan müdür vekilinin davasında mütalaa Son dakika haber... İzmir'de öğrencilerine istismar iddiasıyla tekrar yargılanan müdür vekilinin davasında mütalaa Acil sağlık personeline ambulansta doğum ve yenidoğan eğitimi verildi Acil sağlık personeline ambulansta doğum ve yenidoğan eğitimi verildi Türk sinemasının usta oyuncusu ve yönetmeni: Kartal Tibet Türk sinemasının usta oyuncusu ve yönetmeni: Kartal Tibet
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Doğumu yaptıran veteriner 'Yıllar sonra başardık' diye bağırdı! Anne filin olduğu bölge şerit içine alındı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement