Doğuştan Omurga Eğriliği Ameliyatla Düzeltildi - Son Dakika

Doğuştan Omurga Eğriliği Ameliyatla Düzeltildi

11.12.2017 20:11
Doğuştan Omurga Eğriliği Ameliyatla Düzeltildi, System.String[]

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde doğuştan omurga eğriliği olan kişinin ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde doğuştan omurga eğriliği olan kişinin ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi.

Tıp Fakültesinden yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş'ta yaşayan Merve Gül Pürtaş, 13 yıl önce omurga eğriliği ile dünyaya geldi. Pürtaş ailesi, 12 yıl boyunca çocuklarını tedavi ettirmek için bölgedeki birçok hastaneye başvurdu. O dönemde birçok sağlık kuruluşu tarafından ameliyat için erken olduğu belirtilerek aileye olumsuz cevap verildi

Pürtaş, son olarak KSÜ Tıp Fakültesine gelerek Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Güneri tarafından muayene edildi. Yapılan ilk değerlendirme sonucunda doğuştan (konjenital) omurga eğriliği (skolyoz) saptanan Pürtaş, "MR" sonucu yapılan tetkiklerindede omurilikte sorun olduğu gözlemlenerek beyin cerrahi polikliniğine sevk edildi.

Hastanede ilk olarak Yrd. Doç. Dr. Bülent Güneri, Anestezi Ana Bilim Dalından Yrd. Doç. Dr. Bora Bilal, Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalından Yrd. Doç. Dr. Bülent Güneri, Uzman Dr. Muhammed Yıldız ve Uzman Dr. Burak Kuşcu tarafından yapılan operasyonla gergin olan omurilik bağı gevşetilen hasta, daha sonra Kahramanmaraş'ta ilk kez gerçekleştirilen doğuştan omurga eğriliği düzeltme ameliyatına alındı.

Güneri, operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, ameliyatın sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildiğini belirterek, "Doğuştan gelen bir sorun olması nedeni ile katı olan omurga eğriliği, ameliyat ile 54 dereceden 25 dereceye düşmüştür. Taburcu edilen hastanın iyileşme sürecini ayakta takip ediyoruz." dedi.

Doğuştan Omurga Eğriliği Ameliyatla Düzeltildi
Doğuştan Omurga Eğriliği Ameliyatla Düzeltildi

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Doğuştan Omurga Eğriliği Ameliyatla Düzeltildi - Son Dakika


Son Dakika

Bostancı'da Rus kadın doğuştan engelli köpeği 3 yerinden bıçakladı Alibaba'nın kurucusu Jack Ma 2 ay sonra ortaya çıktı: Salgın bittiğinde yeniden görüşeceğiz Çöp konteynerinde yeni doğmuş kız bebeğe ait cansız beden bulundu Güne düşüşle başlayan dolar 7,43'ten işlem görüyor Kırmızı gelinliğini giyip Taksim'e çıkan Rus modeli görenler şaşkınlığını gizleyemedi Bunu da gördük! Bir internet sitesi, ücret karşılığında ünlü isimlerden vatandaşlara video göndertmeye başladı Evladını arayan anne, duydukları karşısında yıkıldı: Kızına şu an tecavüz ediyorum Zeytin yaprağının koronavirüsü parçaladığı bilimsel olarak ortaya kondu