İsrail'den Katar'a ilk doğrudan uçak seferi gerçekleşti (2) - Son Dakika

İsrail'den Katar'a ilk doğrudan uçak seferi gerçekleşti (2)

20.11.2022 16:31

İsrail'in Tel Aviv kentindeki Ben Gurion Uluslararası Havaalanı'ndan Katar'ın başkenti Doha'ya ilk doğrudan uçuş gerçekleşti.

İsrail'in Tel Aviv kentindeki Ben Gurion Uluslararası Havaalanı'ndan Katar'ın başkenti Doha'ya ilk doğrudan uçuş gerçekleşti.

Tel Aviv'deki Ben Gurion Havaalanı'ndan kalkan, FIFA 2022 Dünya Kupası'na katılacak İsraillileri taşıyan TUS Hava Yollarına ait ilk tarifeli uçak Doha Havaalanı'na hareket etti.

Yerel saatle 10.55'te kalkan uçağın, 15.05'te Doha'ya ulaşması bekleniyor.

Dünya Kupası organizasyonu boyunca Tel Aviv-Doha arasında gidiş-dönüş 6 sefer planlandı. Uçuşlar, İran yerine Suudi Arabistan hava sahası üzerinden yapılacak.

İsrail Başbakanı Yair Lapid, 10 Kasım'da yaptığı açıklamada, İsrail vatandaşlarının Dünya Kupası'na katılmak için ilk kez Katar'a doğrudan uçabilecekleri ve Doha'da geçici diplomatik ofis açtıklarını duyurmuştu.

Diplomatik ofisin, turnuva dolayısıyla Katar'a giden İsrail vatandaşlarına konsolosluk hizmetleri sağlamak için fiziki olarak bu ülkede bulunacağı belirtilmişti.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
İsrail'de bazı belediye başkanları, Netanyahu'nun ofisi önünde açlık grevine başlıyor İsrail'de bazı belediye başkanları, Netanyahu'nun ofisi önünde açlık grevine başlıyor İsrail istihbarat şefi, protestoların hedefindeki Başbakan Netanyahu'yla görüşmek için konutuna geldi İsrail istihbarat şefi, protestoların hedefindeki Başbakan Netanyahu'yla görüşmek için konutuna geldi İsrail Meclisindeki Yasama Komisyonu, yargı reformu için oylama yapmama kararı aldı İsrail Meclisindeki Yasama Komisyonu, yargı reformu için oylama yapmama kararı aldı

Son Dakika Güncel İsrail'den Katar'a ilk doğrudan uçak seferi gerçekleşti (2) - Son Dakika


Advertisement