Doka'dan Birlik ve Beraberlik Çağrısı - Son Dakika

Doka'dan Birlik ve Beraberlik Çağrısı

05.01.2012 15:16
Doka'dan Birlik ve Beraberlik Çağrısı, System.String[]

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu toplantısı Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.Hilmi Erdoğan Yayla başkanlığında Ünye Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapıldı.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu toplantısı Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hilmi Erdoğan Yayla başkanlığında Ünye Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapıldı.

Toplantının başında Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu üyelerinin ortak olarak hazırladıkları açıklamaya yer verildi. Açıklamada " Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon illerinin kamu, üniversiteler, özel ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu, Doğu Karadeniz Bölgesi'nin sosyal ve ekonomik olarak kalkınması için bölgede bulunan tüm aktörlerin birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğine inanmaktadır. Doğu Karadeniz bölgesinin dengeli şekilde kalkınması ve bölge içindeki gelişmişlik farklılıklarının azalması için bölgede bulunan kamu, üniversiteler, özel ve sivil toplum kuruluşlarının çatışma değil, uzlaşma ve işbirliği kültürü üzerinden iletişim kurması gerekmektedir. Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu iki yılı aşan çalışma süresi boyunca bölgenin gündemine gelmiş olan yatırımları bölgenin birlik ve beraberliğinin sağlanması için bir fırsat olarak değerlendirmiştir. Kalkınma kurulu önümüzdeki dönemde de Doğu Karadeniz Bölgesi'nin kalkınması ve kamusal kaynaklardan daha etkin faydalanabilmesi için bölgenin tüm paydaşlarının mikro değil, bölge üstü bakış açısı ile akıl-fikir üretmesi gerektiği vizyonuyla çalışmalarını sürdürecektir" ifadelerine yer verildi.

Açılış konuşmalarından sonra Kalkınma Kurulu'nun 2011-2013 dönemi faaliyetlerinin planlamasının ve Doğu Karadeniz Bölgesi'nin Tarımsal Mevcut Durumu ve Stratejileri'nin görüşüldüğü toplantıda Hakan Birben, Doç.Dr. Vecihi Aksakal, Yrd. Doç .Dr. Mustafa Yıldırım ve ajans uzmanları kalkınma kurulu üyelerine gündem konuları hakkında bilgi verdiler. Toplantıya ayrıca Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve uzmanları da katıldılar. - ORDU

Doka'dan Birlik ve Beraberlik Çağrısı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Doka'dan Birlik ve Beraberlik Çağrısı - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'daki koronavirüs toplantısına çağrılmayan İmamoğlu'yla görüşecek Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Ermeni komutan cepheden kaçan askerlerini ikna etmeye çalıştı: Görevinize devam edin Eşinin evi terk etmesine dayanamayıp kendini astı Hazine ve Maliye Bakanlığı 15 müfettiş yardımcısı alacak Emekli milletvekili ve cumhurbaşkanlarına zam! İşte önümüzdeki yıl alacakları maaşlar Kocasını başka bir kadının evinde yakalayan eş, mahalleyi ayağa kaldırdı İki kardeşin ürettiği kilitli pizza kutusuna salgında yoğun ilgi: 70 il ve 5 ülkeye satıyorlar