Doktor ile hasta yakını arasında "Senin karın tam bir edepsiz" tartışması - Son Dakika

Doktor ile hasta yakını arasında "Senin karın tam bir edepsiz" tartışması

08.10.2019 23:29

İstanbul Kartal'da bir sağlık ocağında, doktor ile hasta yakını arasında tartışma yaşandı. İddiaya göre doktor hasta yakınına "Senin karın tam bir edepsiz" demesi üzerine tartışma büyüdü. Kavga anları ise bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasınca kaydedildi.

Kartal'da bir sağlık ocağında doktor ile hasta yakını arasında yaşanan tartışma, yumruklu kavgaya dönüştü. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Doktorun, eşi için edepsiz dediğini iddia eden hasta yakını "Ben birkaç defa eline vurdum sonra birbirimize girdik. Sorun adliyeye intikal etti. Sağlık ocağından 500 metre uzaklaştırma kararı aldım" dedi. O anlar cep telefonu kamerasınca vatandaşlar tarafından kaydedildi.

Kartal Hürriyet Mahallesi'nde bulunan bir sağlık ocağında geçtiğimiz Nisan ayında iddiaya göre, A.D. isimli doktor ile hasta yakını Fatih B. arasında birbirlerine hakaret etmeleri sebebiyle tartışma yaşandı. Hasta yakını uzun süre doktorun üzerine yürüdü. Doktor ellerini kaldırarak hasta yakınından uzaklaşmasını istedi. Tartışmanın daha da büyümesiyle hasta yakını doktora yumruk attı. Bunun üzerine doktor da hasta yakınına yumruklarla karşılık verdi. Kavga nedeniyle ortalık savaş alanına döndü. Bazı sağlık çalışanlarının ellerinde sopalarla kavgaya müdahale ettiği görüldü. Sağlık ocağındaki diğer kişilerin araya girmesiyle kavga son buldu. Kavgaya karışan taraflar birbirlerinden şikayetçi oldu.

"DOKTOR EŞİME EDEPSİZ DEDİ"

Doktorla tartışan hasta yakını Fatih B., "Eşim hasta olan çocuğuma eczaneye ilaç almaya gidiyor, eczacılar bu ilacı raftan doktor reçetesi olmadan indiremeyiz aile hekimi bunu yazsın diyorlar. Eşim aile hekimine gidip çocuğun ilaca ihtiyacı olduğunu söylüyor. Doktor da 'ben bu ilacı yazmam, hangi doktora gidiyorsanız gidin' diyor. Eşim de 'bu saatten sonra nereye gideyim' diyor. Eşimi tabir-i caizse edepsiz ahlaksız gibi laflarla dışarı kovuyor. Eşim de buna tepki gösteriyor. Eşim arayınca yakındaydım geldim. Doktorun kapısını çalıp içeri girdim. 'Hocam eşime söylediğiniz lafı bana da söyler misiniz' dedim, ellerini masaya vurarak 'senin karın tam bir edepsiz' ifadelerinde bulundu.

"KENDİ YAPTIKLARINI BİZE YIKMIŞ"

Hasta yakını Fatih B. "Ben bunun üstüne tartışmaya başladım. İfadesinde hakaret ve darp ettiğimi söylemiş. Kendisinin yaptığı olayları bizim üstümüze yıkmış şekilde ifade vermiş. Odadan çıkınca da tartışma devam etti. Ben birkaç defa eline vurdum sonra birbirimize girdik. Sorun adliyeye intikal etti. Sağlık ocağından 500 metre uzaklaştırma kararı aldım ve denetimli serbestlikle serbest bırakıldım. Benim isteğim bundan sonra kimse bu doktor yüzünden mağdur olmasın. Bildiğim kaç kişi doktorun konuşmaları, tavırları yüzünden hekimini değiştirdi" dedi.

CEP TELEFONU KAMERASINCA KAYDEDİLDİ

Öte yandan, doktor ise konuyla ilgili bilgi almak isteyen gazetecilere açıklama yapmayacağını söyledi. Sağlık ocağında yaşanan kavga anları ise bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasınca kaydedildi.

Doktor ile hasta yakını arasında Senin karın tam bir edepsiz tartışması

Son Dakika 3. Sayfa Doktor ile hasta yakını arasında 'Senin karın tam bir edepsiz' tartışması - Son Dakika

YORUMLAR (99)
  • ...,..: sonra da saglıkcılar niye dayak yiyor diyolar bu turlerin diplomaları iptal edilmeli bunlar saglıkcı degil insan saglıgını bozanlardır . saglık bakanlıgı bu işi yapanların psikolojilerini test etmeli ... Cevap Yaz 5 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz Yeni Malatyaspor, Gençlerbirliği'ni geriden gelerek 2-1 mağlup etti Karantinada olması gereken kişilerin başkalarının HES koduyla İBB tesislerinde futbol oynadığı ortaya çıktı Ermenistan ordusu tükeniyor! Bu kez de 15 yaşın altındaki çocukları cepheye sürmeye başladılar Son Dakika! Cumhurbaşkanlığından Hollandalı siyasetçi Wilders'ın skandal paylaşımına tepki: Sistematik zorbalık bir ifade özgürlüğü meselesi değildir Daha büyük bir acı yok! Otomobilin arkasında duran oğlunu fark etmeyerek 25 metre sürükledi Erzurum-G.Saray maçı sonrası, Erman Toroğlu hakem Arda Kardeşler'e patladı: Midem bulanıyor TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli yeniden trafiğe kapatıldı