Son Dakika Haberleri: Dolandırılan Fıstık ve Mısır Üreticileri Eylem Yaptı

Dolandırılan Fıstık ve Mısır Üreticileri Eylem Yaptı

10 ay önce

Osmaniye'de fıstık fabrikasının bahçesinde toplanan fıstık ve mısır üreticisi çiftçiler, fabrika sahipleri tarafından verilen çeklerin karşılıksız çıktığı için eylem yaptı.

Dolandırılan Fıstık ve Mısır Üreticileri Eylem Yaptı, System.String[]

Osmaniye'de merkeze bağlı Cevdetiye beldesinde faaliyet gösteren bir fıstık fabrikasının bahçesinde toplanan fıstık ve mısır üreticisi çiftçiler, fabrika sahipleri tarafından verilen çeklerin karşılıksız çıktığı gerekçesiyle eylem yaptı.

Fabrikanın çatı katında bir çiftçinin intihar girişiminde bulunması üzerine olay yerinde Osmaniye Belediyesi itfaiye ekipleri hazır bulundurulurken, jandarma sayısına takviye yapıldı.

"İFLAS ETMEDİ, HEPİMİZİ DOLANDIRDI"

Ceyhan ilçesinden Osmaniye'ye gelen çiftçiler, boşaltılan camları kırık ve açık olan fabrikanın önünde toplanarak seslerini duyurmak istedi. İsmail Zan isimli üretici, "Bu adam beni batırdı. Bu adamlar iflas etmedi, hepimizi dolandırdı. Evimize gidemiyoruz. Biz işçi adamız babadan kalma mirasımız yok kazancımızı alın teri ile kazanıyoruz" diyerek karşılıksız çıkan çeklerini gösterdi.

ÇATIYA ÇIKAN İŞÇİ İNTİHAR ETMEK İSTEDİ

Fabrika işletmecileri tarafından ürünlerinin karşılığında verilen çeklerinin karşılıksız çıktığını, geçtiğimiz günlerde depoların 2 gün gibi kısa sürede boşaltıldığını iddia eden çiftçiler dağılmaları konusunda jandarma ekipleri tarafından ikna edilmeye çalışıldı. Bu arada fabrikanın çatı katına çıkan ve intihara teşebbüs eden Bekir E. isimli üretici, "Evimiz başımıza yıkıldı. Hiç mi evladınız yok, hiç mi eviniz barkınız yok, adam dolandırdı gitti bizi eve ekmek götüremiyoruz. Bir vicdan sahibi yok mu" diyerek, devlet yetkililerinin olaya çözüm bulmalarını istedi.

JANDARMA ALBAY, "GEL KONUŞALIM" DİYEREK İKNA ETTİ

Jandarma ekiplerinin üreticiyi intihardan vazgeçirme çabaları sonuç vermeyince, olay yerine Alay Komutanı Jandarma Albay Tamer Bilican geldi. Çiftçileri sakinleştiren Jandarma Albay Tamer Bilican, intihar girişiminde bulunan Bekir E.'yi "Gel konuşalım" diyerek ikna etti. Çiftçilerin sorunlarını dinleyen Bilican, izlemeleri gereken yol hakkında bilgi vererek, ilçe jandarma komutanlığına, fabrika işletmecilerinden şikayetçi olduklarına dair ifade vermeye gönderdi. Çiftçiler, ifadelerinin alınmasının ardından Adana'nın Ceyhan ilçesinde döndüler.


YORUMLAR


15 Temmuz Şehitleri Derneği, Fatih Portakal Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu Georgina Rodriguez ile Birlikte Yaşayan Cristiano Ronaldo, Evlenmeyi Düşünmüyor

Son Dakika! Emniyet Müdürünün Şehit Edildiği Olayla İlgili Konuşan İçişleri Bakanı Soylu, Gözyaşlarını Tutamadı