Dolgu Malzemesi İçin Kazılan İlkkurşun Tepesi Yine Gündemde - Son Dakika

Dolgu Malzemesi İçin Kazılan İlkkurşun Tepesi Yine Gündemde

19.01.2012 10:52
Dolgu Malzemesi İçin Kazılan İlkkurşun Tepesi Yine Gündemde, System.String[]

Kiraz-Torbalı arasındaki genişletilmiş yol çalışmalarına dolgu malzemesi temin etmek amacıyla Ödemiş'in 10 kilometre batısında bulunan İlkkurşun Tepesi yakınlarından toprak alınmasına Turizm Eski Bakanı ve Yazar Dr.

Kiraz- Torbalı arasındaki genişletilmiş yol çalışmalarına dolgu malzemesi temin etmek amacıyla Ödemiş'in 10 kilometre batısında bulunan İlkkurşun Tepesi yakınlarından toprak alınmasına Turizm Eski Bakanı ve Yazar Dr. Alev Coşkun'dan tepki geldi.

Konuyu basından takip ettiğini belirten Coşkun, Yunan işgali sırasında emperyalizme karşı halkın sıktığı ilk kurşuna ve direnişe ev sahipliği yapan tepelerin vakit geçirilmeden eski haline getirilmesi gerektiğini belirtti. Coşkun konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "İlkkurşun savaşı, milli mücadelede, 1918 yılının 3 1 Mayıs'ını 1 Haziran'a bağlayan gecesinde, halkın katıldığı bir milli savaştır. Bu nedenle, milli mücadele tarihimizde yeri çok büyüktür. İlkkurşun tepesi milli bir parktır, milli bir direnç noktasıdır. O tepenin korunması Ödemişlilerin ve Türk milletinin onurudur. Bu konuda Kuvayı Milliye'nin kuruluşu, Ödemiş direnişi adlı kitabı yazmış olduğum için Ödemiş'te yayınlanan yerel Küçük Menderes Gazetesi'nde yayınlanan haberle ilgili olarak çok sayıda telefon ve elektronik posta aldım" dedi.

Yetkililerin bu konuya duyarlılık göstermesi gerektiğini belirten Coşkun şöyle devam etti: "Ödemiş Kaymakamı Sayın Abdurrahman Koçoğlu'nun bu konuda gerekli duyarlılığı göstereceğine ve tepenin eski hale getirilmesi için vakit geçirmeden girişimler yapacağına inanıyorum"

ALTINOLUK UYARMIŞTI

Daha önce de Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim görevlisi Ödemişli Prof. Dr. Ülkü Altınoluk, İzmir ve Ödemiş'in kurtuluşunda tarihi bir önem taşıyan eski adı ile Hacı İlyas bugünkü adı ile İlkkurşun tepesinin tahrip edilmesinin yanlış olduğunu belirten bir açıklama yapmış ve bu tepenin SİT alanı haline getirilmesini istemişti. - İZMİR

Dolgu Malzemesi İçin Kazılan İlkkurşun Tepesi Yine Gündemde
Dolgu Malzemesi İçin Kazılan İlkkurşun Tepesi Yine Gündemde
Dolgu Malzemesi İçin Kazılan İlkkurşun Tepesi Yine Gündemde
Dolgu Malzemesi İçin Kazılan İlkkurşun Tepesi Yine Gündemde

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Dolgu Malzemesi İçin Kazılan İlkkurşun Tepesi Yine Gündemde - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Karadeniz'de keşfedilen doğal gazın değeri 80 milyar dolar Rekortmen dalgıç, 23 metre derinlikte boyu büyüklüğünde akya avladı Son Dakika! Erdoğan'dan kendisiyle ilgili skandal paylaşım yapan Hollandalı siyasetçiye tepki: Milletvekili müsveddesi, haddini bil Camiye gitmek için yolun karşısına geçmeye çalışan yaşlı adam, canından oldu Ermenistan ordusu tükeniyor! Bu kez de 15 yaşın altındaki çocukları cepheye sürmeye başladılar Daha büyük bir acı yok! Otomobilin arkasında duran oğlunu fark etmeyerek 25 metre sürükledi Genç adama mesajlı taciz: Yemeği getiren kuryeden gelen "Gey misin?" sorusuyla neye uğradığını şaşırdı Gözü gibi büyüttüğü iki evladından biri mezara diğeri hapse girdi! Melek'in annesinin ağıtları köyü inletti