'Don Kişot' Balesi Antalya'da İlk Kez Sahnelenecek - Son Dakika

'Don Kişot' Balesi Antalya'da İlk Kez Sahnelenecek

17.12.2012 11:22
'Don Kişot' Balesi Antalya'da İlk Kez Sahnelenecek, System.String[]

eseri 'Don Kişot' bale sahnesine taşındı.

İspanyol yazar Miguel de Cervantes Saavedra'nın ünlü

eseri 'Don Kişot' bale sahnesine taşındı.

Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin önümüzdeki günlerde prömiyerini gerçekleştireceği 'Don Kişot', Mehmet Balkan'ın koreografisi ile sanatseverlerle buluşacak.

L.Minkus'un bestelediği ve Andrea Barlog'un müzik düzenlemelerini yaptığı bale eserini sahneye koyan isim ise Lale Balkan. Antalya'da ilk kez seyirci ile buluşacak olan 'Don Kişot' balesi, 22 Aralık'ta Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde izlenebilecek.

İspanya'nın Altın Çağı'nın en akıcı örneklerinden biri kabul edilen eser, bale sahnesinde de

izleyicilere görsel bir şölen sunacak. - ANTALYA

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 'Don Kişot' Balesi Antalya'da İlk Kez Sahnelenecek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Bornozla yatağa atlayan Nusret Gökçe'nin cinsel organı göründü