Son Dakika Haberleri: Donanma Davası'nda Bir Sanık Tahliye Edildi

Donanma Davası'nda Bir Sanık Tahliye Edildi

29 gün önce

Kocaeli’de FETÖ/PDY kapsamında Donanma Davası’nda tutuklu sanıklardan Hayrettin İmren’in Bartın’da görevli iken mahrem abisi olduğu iddia edilen Yavuz Aslan tahliye edildi.

Donanma Davası'nda Bir Sanık Tahliye Edildi, System.String[]
Kocaeli'de FETÖ/PDY kapsamında Donanma Davası'nda tutuklu sanıklardan Hayrettin İmren'in  Bartın'da görevli iken mahrem abisi olduğu iddia edilen  Yavuz Aslan tahliye edildi.

Kocaeli 5. Ağır Ceza Mahkemesince  Kocaeli Kapalı Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde özel olarak yaptırılan 250 kişi kapasiteli salonda Hayrettin İmren'in  Bartın'da görevli iken mahrem abisi olduğu iddia edilen  Yavuz Aslan savunmasını yaptı. Aslan, savunmasında Hayrettin İmren'i tanımadığını söyledi. Hayrettin İmren de  Yavuz Aslan ile daha önce hiç görüşmediğini belirti.

Daha önce  Bartın'a hiç gitmediğini söyleyen  Yavuz Aslan "1-2 defa ablamın yanına  Ankara harici  Sakarya'dan öteye hiç gitmedim. Ben Hayrettin İmren'i tanımam, mahrem abiliğini yapmadım. Kendisi de beni tanımadığını ifadesinde söyledi. "Bylock'u hiç yüklemedim kullanmadım. 12 senedir aynı hattı 5 yıldır da aynı telefonu kullanıyorum. O telefonda emniyette el konulmuştur. İçeriği incelendiğinde kullanmadığım da ortaya çıkacaktır" ifadelerini kullandı.

Duruşmanın sona ermesi ile birlikte mahkeme heyeti tutuklu sanıklardan  Yavuz Aslan'ın tutukluluk süresi ve suçun vasfı ile delilerin durumu göz önüne alınarak bihakkın tahliyesine karar verdi. Aslan'nın başka bir suçtan tutuklu bulunduğu için cezaevine yazı yazılmasına yer olmadığına karar verildi.

Diğer tutuklu sanıkların ise tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. - KOCAELİ

Pizzacıda Cinsel İlişkiye Giren Çifte, Mahkemeden Sokağa Çıkma Yasağı Geldi RTÜK'ten Gazeteci Küçükkaya'nın Haberi Nedeniyle Fox TV'ye Ceza
Gürsel Tekin Canlı Yayında Açıkladı: CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Belli Oldu