Dorian kasırgasında denize sürüklenen inekler kilometrelerce uzakta sağ bulundu - Son Dakika

Dorian kasırgasında denize sürüklenen inekler kilometrelerce uzakta sağ bulundu

14.11.2019 10:46
Dorian kasırgasında denize sürüklenen inekler kilometrelerce uzakta sağ bulundu, System.String[]

ABD'nin doğu ve güneydoğu sahillerini eylül başında etkisi altına alan Dorian kasırgasında denize sürüklenen ve telef oldukları tahmin edilen 3 inek sağ olarak bulundu.

ABD'nin doğu ve güneydoğu sahillerini eylül başında etkisi altına alan Dorian kasırgasında denize sürüklenen ve telef oldukları tahmin edilen 3 inek sağ olarak bulundu.

BBC'nin haberine göre, eylülde Kuzey Carolina eyaletinin doğusundaki Cedar Adası'nı vuran kasırga sırasında oluşan "mini tsunamide" denize sürüklenerek sulara kapılan üç inek, eyalet açıklarında Outer Banks olarak bilinen bariyer adalarında yer alan Cape Lookout Milli Parkı'nda ortaya çıktı.

Park yetkilileri, ineklerin yaklaşık 8 kilometre yüzerek hayatta kaldığının sanıldığını belirtti.

Park sözcüsü BG Horvat, yerel basına yaptığı açıklamada, görevlilerin ineklerden ilkini kasırgadan yaklaşık bir ay sonra diğerlerini ise iki hafta önce tespit ettiğini aktardı.

Horvat, ineklerin, bazı atların başına geldiği gibi Atlantik Okyanusu'na sürüklenmedikleri için çok şanslı olduklarını dile getirdi.

İneklerin evlerine geri gönderilme planı yapıldığı ifade edildi.

Atlantik Okyanusu'nda Virgin Adaları ve Bahamalar'ın ardından ABD'nin güneydoğu ve doğu sahillerini etkileyen Dorian Kasırgası, Kanada'nın doğu kıyılarında da etkili olmuştu.

Bahamalar'da kasırga nedeniyle 50'den fazla kişi yaşamını yitirmişti

ABD kıyılarına ulaşmadan önce 5'inci kategoride Bahamalar'ı vuran Doran Kasırgası'nda en az 50 kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda kişi kaybolmuştu.

Bahamalar'ı 5'inci kategoride vuran Dorian Kasırgası büyük hasara neden olmuş, binlerce kişi evsiz kalmıştı.

Diğer yandan kasırga, ABD'nin Güney ve Kuzey Carolina eyaletlerinde etkili olmuştu.

Şiddetli rüzgar ve yağmur Güney Carolina eyaletinin Charleston kentinde sel ve su baskınlarına neden olurken, Güney ve Kuzey Carolina eyaletlerinde 220 binden fazla ev ve iş yerinde de elektrik kesintileri yaşanmıştı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Dorian kasırgasında denize sürüklenen inekler kilometrelerce uzakta sağ bulundu - Son Dakika


Son Dakika

Kasım ayında ihracat yüzde 0,95 azalırken, ithalat yüzde 16,07 arttı Çaykur Rizespor'un eski futbolcusu Abarhoun, 31 yaşında hayatını kaybetti İsmail Küçükkaya İmamoğlu'na suikast olayında resmi belgeyi canlı yayında okudu Tıp dünyası ABD'li anne ve kızını konuşuyor: Aralarında 1 yaş var Yürek yakan detay! Koronadan ölmeden 2 saat önce eşinden helallik istemiş Otomobil içerisindeki kadının yüzüne tekme attı! Dehşet anları kamerada Oyuncu Yaşar Alptekin'in eşi Nilgün Altınyay hayatını kaybetti Son Dakika! İngiltere, Pfizer-Biontech ortak çalışmasıyla yapılan koronavirüs aşısının kullanımını onayladı