Dosteller'den Engelli Çocuklara Yardım - Son Dakika

Dosteller'den Engelli Çocuklara Yardım

05.01.2012 18:27
Dosteller'den Engelli Çocuklara Yardım, System.String[]

Kırıkkale Dosteller Öğrencileri Destekleme ve Yardımlaşma Derneği tarafından Sulakyurt'ta yaşayan 33 engelli çocuğa Adana Dosteller Derneği tarafından gönderilen giysi ve ayakkabılar dağıtıldı.

Kırıkkale Dosteller Öğrencileri Destekleme ve Yardımlaşma Derneği tarafından Sulakyurt'ta yaşayan 33 engelli çocuğa Adana Dosteller Derneği tarafından gönderilen giysi ve ayakkabılar dağıtıldı. Yardımları alan öğrenciler Dosteller Derneği'ne teşekkür ettiler.

Tarih boyunca Türk milletinin yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini verdiğini hatırlatan Kırıkkale Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Çınarsoy, "Sadece insanlar için değil tabiatta yaşayan nefes alan diğer canlılar için de bir takım vakıflar kurmuşlardır. Sokaktaki kuşlar için vakıf kurmuşlardır. Bu da gösteriyor ki Türk milleti yüksek bir karaktere sahiptir." dedi

Vali Yardımcısı Çınarsoy, herkesin birer özürlü adayı olduğunun altını çizerek şunları söyledi: "Eğer mahallemizde yardıma muhtaç bir ailemiz varsa bundan haberdar olacağız. Derneğimizin ismi de çok güzel. Böyle güzel bir dernek kurulmuş ben bu faaliyetlerin devamını diliyorum. Burada bugün özürlü vatandaşlarımız var. Tabi özürlü olmak ayıp değil hepimiz her an özürlü olmaya adayız. Özürlü vatandaşlarımıza şunu söylemek istiyorum toplumdan kopmayın insanların arasına karışın."

Kırıkkale Dosteller Öğrencileri Destekleme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Feyzullah Önder ise 2006 yılında kurulan ve her yıl artan bir ivme ile yardımlarına devam eden bir dernek olduklarını belirterek şunlara değindi: " Yardımlarımız bu sene 613 aileye gıda, 2 bin aileye giysi ve 7 aileye yakacak olarak ulaştı. Şimdi ise Sulakyurt'tan gelen 33 özürlü çocuğumuza giyim ve ayakkabı yardımı yapıldı."

Dosteller'den Engelli Çocuklara Yardım
Dosteller'den Engelli Çocuklara Yardım

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Dosteller'den Engelli Çocuklara Yardım - Son Dakika


Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın