Döviz bürosunda 225 bin euro dolandırıcılık - Son Dakika

Döviz bürosunda 225 bin euro dolandırıcılık

29.06.2022 11:10
Döviz bürosunda 225 bin euro dolandırıcılık

FATİH'te döviz bürosunun 225 bin euro dolandırılmasıyla ilgili gözaltına alınan bir kişi tutuklandı.

FATİH'te döviz bürosunun 225 bin euro dolandırılmasıyla ilgili gözaltına alınan bir kişi tutuklandı. Şüphelilerin İran'dan para transferi yaptıklarını söyleyip İstanbul'dan parayı teslim aldıkları, ancak İran'daki şüphelinin oradaki döviz bürosuna parayı teslim etmediği tespit edildi.

Fatih'te döviz ofisi olduğunu söyleyen M.R.M.(56) polise başvurarak 225 bin euro parasının dolandırıcılık yöntemiyle çalındığını söyledi. Mağdur M.R.M., "İran'da iş yaptığımız döviz bürosuna gelen bir kişi 225 bin euro göndermek istediğini söylemiş. Beni aradılar. Parayı gelen kişiye teslim edebileceğimi söylediler. Ben de burada gelen kişiye parayı teslim ettim. Ancak kısa bir süre İran'dan tekrar telefon geldi. Orada parayı vermeye gelen kişinin parayı vermeden oradan ayrıldığını öğrendim." dedi.

Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan çalışmada olayı organize ettiği iddia edilen Kemal E.(36) İstanbul'da, döviz bürosundan parayı aldığı iddia edilen Uğur C.K. ise Hatay'da  gözaltına aldı. Şüphelilerden Kemal E. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, diğer şüpheli ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdüğü belirtildi.


YORUMLAR
500
FATİH KAYMAKAMLIĞI'NDAN 'EKÜMENİKLİK' AÇIKLAMASI FATİH KAYMAKAMLIĞI'NDAN 'EKÜMENİKLİK' AÇIKLAMASI İran: AB'nin nükleer anlaşma taslağına ilişkin yanıtımızı gece yarısına kadar bildireceğiz İran: AB'nin nükleer anlaşma taslağına ilişkin yanıtımızı gece yarısına kadar bildireceğiz Kuveyt 7 yıl sonra Tahran'a büyükelçi atadı Kuveyt 7 yıl sonra Tahran'a büyükelçi atadı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Döviz bürosunda 225 bin euro dolandırıcılık - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement