Down Sendromlu Çocuklar Cumhuriyet Bayramı'nda Eğlendi - Son Dakika

Down Sendromlu Çocuklar Cumhuriyet Bayramı'nda Eğlendi

29.10.2016 21:02
Down Sendromlu Çocuklar Cumhuriyet Bayramı'nda Eğlendi, System.String[]

Mersin'in merkez Mezitli İlçesi'nde Down sendromlu çocuklar, huzurevinde kalan yaşlılar ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na ait yurtlarda kalanlar Cumhuriyet Bayramı kutlamasında eğlenceli anlar yaşadı.

Mersin'in merkez Mezitli İlçesi'nde Down sendromlu çocuklar, huzurevinde kalan yaşlılar ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na ait yurtlarda kalanlar Cumhuriyet Bayramı kutlamasında eğlenceli anlar yaşadı.

Mezitli Soroptimist Kulübü'nün Down Kafe'de düzenlediği etkinliğe, Belediye Başkanı CHP'li Neşet Tarhan, Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nilgün Pakkan, Mezitli Soroptimist Kulübü Başkanı Sembol Tarhan, Vali Özdemir Çakacak'ın eşi Kevser Çakacak, yazar İpek Ongun, şair Sunay Akın ile çok sayıda çocuk ve aileleri katıldı.

GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Bayrak ve balonlarla süslenen mekan renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlik, soroptimistlerin evlerinde hazırladığı sabah kahvaltısıyla başladı. Çocuklar, örümcek adam ve pamuk prenses kostümlü grubun oyunlarıyla neşeli dakikalar geçirdi. Türk bayraklarıyla hep bir ağızdan Gençlik ve Onuncu Yıl Marşı ile 'Bir Başkadır Benim Memleketim' şarkısı söylendi. Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Mersin Şubesi'nin düzenlediği ritim gösterisi ise davetlilerden büyük alkış aldı. Müzik öğretmeni Zahide Yalçınkaya eşliğinde davul, darbuka gibi çeşitli enstrümanlar çalan özel çocuklar, çiftetelli ve oryantal havasıyla davetlileri çoşturdu.

Etkinliğin sonunda yazar İpek Ongun, kitaplarını imzaladı. - Mersın

Down Sendromlu Çocuklar Cumhuriyet Bayramı'nda Eğlendi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Down Sendromlu Çocuklar Cumhuriyet Bayramı'nda Eğlendi - Son Dakika


Son Dakika

Cepheden kaçan Ermenistan yenilgiye kılıf uydurmaya çalıştı: Geri çekilme yenilgi değil Takım arkadaşı Renato Sanches'den Burak Yılmaz'a övgü dolu sözler Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu Son Dakika! Azerbaycan ordusu 27 yıl sonra Zengilan şehrini işgalden kurtardı Hollanda'da cinsiyet eşitliği kapsamında kadınlara da zorunlu askerlik yükümlülüğü getirildi Bu kadarına da pes! Kumar oynatılması için duvarı kırıp, gizli bölme açmışlar Yatağın altından çıkan 1,5 metrelik yılan, ev sahiplerini dehşete düşürdü Ünlü yazar Jeffrey Toobin kamerasını kapalı sanıp, online toplantıda mastürbasyon yaptı