Down Sendromlu Gence Arkadaşlarından Özel Doğum Günü Kutlaması - Son Dakika

Down Sendromlu Gence Arkadaşlarından Özel Doğum Günü Kutlaması

01.10.2016 11:49
Down Sendromlu Gence Arkadaşlarından Özel Doğum Günü Kutlaması, System.String[]

Bursa'da bir grup genç, down sendromlu Bursaspor taraftarı arkadaşları Turan Dursun için şenlik havasında doğum günü partisi hazırladı.

Bursa'da bir grup genç, down sendromlu Bursaspor taraftarı arkadaşları Turan Dursun için şenlik havasında doğum günü partisi hazırladı.

Merkez Osmangazi ilçesi Zafer Mahallesi'nde oturan ve yeşil-beyazlı taraftarlar arasında "Turan Reis" olarak tanınan Turan Dursun'un doğum günü için mahalledeki arkadaşları yaklaşık bir ay önce hazırlıklara başladı.

Sosyal medya üzerinden örgütlenen gencin arkadaşları, doğum günü için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadı. Arkadaşları, kentin çeşitli yerlerine astıkları pankartlarla yeşil-beyazlı taraftarları Dursun'un doğum gününe davet etti.

Akşam saatlerinde mahallede toplanan gençler, önce Turan Dursun'a üstü açık otomobille şehir turu attırdı. Doğum günü partisinin düzenleneceği cadde trafiğe kapatılırken, şehir turu dönüşü Turan Dursun mahalle girişinde meşalelerle karşılandı.

Üstü açık otomobilden bölge sakinlerini selamlayan Dursun, daha sonra araçtan inerek yine arkadaşlarıyla bu kez yaya olarak partinin yapılacağı bölüme geldi.

Gencin arkadaşları yol boyunca, "Turan sen bizim her şeyimizsin" diye tezahürat yaptı. Çoşku içinde gerçekleştirilen doğum günü kutlamasında Dursun, daha sonra kendisi için özel hazırlanan, üzerinde fotoğrafının bulunduğu pastayı kesti.

Pasta kesimi sonrası mahalle düğünlerinde olduğu gibi sakal tıraşı yapılan Dursun, çalınan oyun havaları eşliğinde arkadaşlarıyla halay çekti. Mahallenin muhtarı ve büyükler Turan Dursun'a doğum günü nedeniyle para da taktı.

Halk oyunu ekibinin de gösteri sunduğu partide şarkıcı Rumeli Semih de sahne aldı. Yaklaşık bin kişinin izlediği doğum günü etkinliği sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü.

Bu arada, Bursasporlu futbolcular cep telefonlarıyla görüntülü mesaj göndererek, Turan Dursun'un doğum gününü kutlarken, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Merkez Osmangazi ilçe Belediye Başkanı Mustafa Dündar da kutlamanın olduğu mahalleye çelenk gönderdi.

Down Sendromlu Gence Arkadaşlarından Özel Doğum Günü Kutlaması

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Down Sendromlu Gence Arkadaşlarından Özel Doğum Günü Kutlaması - Son Dakika


Son Dakika

Falcao'nun attığı golü öven Rıdvan Dilmen, kırmızı kartı eleştirdi: İnanılmaz, olamaz Genç adama mesajlı taciz: Yemeği getiren kuryeden gelen "Gey misin?" sorusuyla neye uğradığını şaşırdı KPSS sınavında yine aynı görüntüler: Sınava saatinde gelmeyen adaylar kapıda kaldı Samsung'un Yönetim Kurulu Başkanı Lee, 78 yaşında hayatını kaybetti Kardeşi tarafından öldürülen Melek'in son görüntüleri ortaya çıktı! Babasına yazdığı not ise yürek dağladı Tüm yasakları bir bir deldiler! Koronaya davet çıkaran gece kulübünde skandal görüntüler İngiliz polisi bir yıl önce çalınan 26 milyon TL değerindeki Çin vazosunu ele geçirdi Başkent'teki uyuşturucu ticaretinin yüzde 70'ini elinde tutuyordu: Firari baron kıskıvrak yakalandı