Dp Genel Başkanı Zeybek: MİT'in Adı Recep İstihbarat Teşkilatı - Son Dakika

Dp Genel Başkanı Zeybek: MİT'in Adı Recep İstihbarat Teşkilatı

18.02.2012 10:49
Dp Genel Başkanı Zeybek: MİT'in Adı Recep İstihbarat Teşkilatı, System.String[]

MİT Kanunu'nda yapılan değişikliğe tepki gösteren Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, "MİT'in adı bugünden itibaren, "Recep İstihbarat Teşkilatı' (RİT) veya "Tayyip İstihbarat Teşkilatı' (TİT) olmuştur" dedi.

MİT Kanunu'nda yapılan değişikliğe tepki gösteren Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, "MİT'in adı bugünden itibaren, "Recep İstihbarat Teşkilatı' (RİT) veya "Tayyip İstihbarat Teşkilatı' (TİT) olmuştur" dedi.

Ankara veya "Tayyip İstihbarat Teşkilatı' (TİT) olmuştur" dedi.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, İzmir'de partisinin il teşkilatının düzenlediği "Yine, Yeniden İktidara Yürüyüş" yemeğinde yaptığı konuşmada, MİT Kanunu'nda yapılan değişikliği eleştirdi.

Gece yarısı yasa çıkarıldığını ifade eden Zeybek, "Bu durum kuşkuları artırdı. Bu Recep Tayyip Erdoğan'ı kurtarmak adına yapıldı. Eğer savcının söyledikleri doğru ise söz konusu olan suç, Cumhurbaşkanı'nın da yargılanmasını içerir. Orada vatana ihanet suçu söz konusudur. Türkçesi bu. Ben kimseyi vatana ihanetten suçlamıyorum. Ama iddia ve kuşku çok ağırdır. Böyle durumda acele şekilde yasa çıkartmak kuşkuları artırıyor. Neden acele davranıyorsunuz? Milletten ne kaçırıyorsunuz?" dedi.

-"MİT'İN ADI RİT OLMuşTUR"-

MİT'in adının değiştiğini ileri süren Zeybek, şöyle devam etti:

"Şimdi ben soruyorum? Savcının dediği gibi siz KCK'yı kurdunuz mu? KCK'ya yardımcı oldunuz mu? Bu teşkilatta suç işleyenler ya da Başbakan'ın görev verdiği kişiler hakkında savcıların görev yapması için Başbakan Erdoğan'ın izni gerekiyor. Kendilerinin atadıkları müsteşarları korumak için yasa çıkardılar. Bu teşkilatın adı Recep İstihbarat Teşkilatı (RİT) olmuştur. ya da Tayyip İstihbarat Teşkilatı (TİP) de diyebiliriz. Herkes aklını başına alsın. Böyle bir yasa olur mu? Susurluk diye bir dava neden açıldı? Bu mantık doğru ise neden dava açıldı?" - Ankara

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Dp Genel Başkanı Zeybek: MİT'in Adı Recep İstihbarat Teşkilatı - Son Dakika


Son Dakika

Ermenistan ve PKK'nın kirli planı ortaya çıktı! Teröristlere Azerbaycan üniforması giydirdiler 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü 6 maçta 6 gol atan Alanyasporlu Davidson, Süper Lig gol krallığında zirveye oturdu Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Tehditlere boyun eğmeyen Erdoğan, ABD'ye meydan okudu: Yaptırımın ne ise geç kalma yap Korkutan koronavirüs araştırması: Mutasyon geçirdi ve artık daha tehlikeli Belediye başkanının "torpil" iddialarına MEB'den jet yalanlama: Mesnetsiz Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz