Dpü Gediz Meslek Yüksekokulunda "Şiir ve Türkü Gecesi" - Son Dakika

Dpü Gediz Meslek Yüksekokulunda "Şiir ve Türkü Gecesi"

02.01.2012 14:25
Dpü Gediz Meslek Yüksekokulunda

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokulunda "Şiir ve Türkü Gecesi" etkinliği yapıldı.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokulunda "Şiir ve Türkü Gecesi" etkinliği yapıldı.

Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, dönem sonu etkinliği olarak düzenlenen gecede, "aşk" konulu şiirlere yer verildi.

"Aşkın Yansımaları" adlı programda, ilahi, mecazi ve beşeri bakımdan aşk, birçok ünlü şairin dizeleriyle anlatılmaya çalışıldı. Şiirlerin aralarında türkülerin seslendirildiği etkinliğe öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Gecede, Şeyhmus Halefoğlu, Kübra Kaynak, Mehmet Suat Biçer, Gamze Erbil, Seyit Albayrak, Melek Kurt, Burak Açıkgöz, Rukiye Danacı, Semih Meral, Zişan Eren, Fatma Nur Kumandaş ve Tuğba Kaç, Cemal Safi, İclal Aydın, Ahmet Selçuk İlhan, Ahmet Hamdi Tanpınar, Atilla İlhan, Ümit Yaşar Oğuzcan, Ataol Behramoğlu, Bahaeddin Karakoç, Mehmet Ercan, Nazım Hikmet Ran, Sezai Karakoç ve Hazreti Mevlana'nın şiirlerini seslendirdi.

Finaller öncesi türkülere eşlik ederek stres atan öğrenciler, moral depoladı.

Etkinliğin sonunda DPÜ Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, programda emeği geçen öğrencilere teşekkür etti.

- KÜTAHYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Dpü Gediz Meslek Yüksekokulunda 'Şiir ve Türkü Gecesi' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Doç. Dr. Nedim Urhan ile kameralardan uzak bir görüşme yaptığı ortaya çıktı İki arkadaş kafa kafaya verip Doğu Anadolu'nun en büyük tesisini kurdu! Aylık 20 ton mantar üretiyorlar Sadakatsiz'in bölüm sonu izleyicileri ekrana kilitledi! Bir kişi Asya'nın gözünün önünde inşattan düştü Survivor 2021'in 10. bölüm fragmanı yayınlandı! "Çok üzücü bir durum var" diyen Acun Ilıcalı, acil durum konseyi yapıyor 22 katlı binanın 9. katında patlama meydana geldi: 5 yaralı Kalp krizi geçirdiği düşünüldüğü için hastaneye kaldırılan kişinin sırtından vurulduğu anlaşıldı Fatih Terim'den Arda Turan için hocalık sinyali: G.Saray'ın geleceğinde yeri olacaktır Algı Eke'den magazin gündemini sarsan 'yasak aşk' itirafı: İğrenç bir şeydi