DPÜ, Hatay için 2 Bin 53 fidan dikecek - Son Dakika

DPÜ, Hatay için 2 Bin 53 fidan dikecek

03.11.2020 10:39
DPÜ, Hatay için 2 Bin 53 fidan dikecek, System.String[]

Kütahya Dumlupınar Üniversitesince Ekim aynında Hatay'ın Belen, Arsuz ve İskenderun ilçelerinde çıkan orman yangınında kaybedilen 400 hektarlık alan için Kızılbayır ağaçlandırma sahasına toplam 2 bin 53 fidan dikileceği bildirildi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesince Ekim aynında Hatay'ın Belen, Arsuz ve İskenderun ilçelerinde çıkan orman yangınında kaybedilen 400 hektarlık alan için Kızılbayır ağaçlandırma sahasına toplam 2 bin 53 fidan dikileceği bildirildi.

Konuyla ilgili Üniversite Rektörlüğünden yapılan açıklamada, "Hatay'ın Belen ilçesinde hain terör örgütü üyelerince çıkarılan ve Arsuz ile İskenderun ilçelerine de sıçrayan yangında, zarar gören 400 hektarlık alan için Kızılbayır fidan dikim sahasında Üniversitemizde görev yapan her bir personelimiz adına 6 Kasım 2020 tarihinde saat 10.30'da düzenlenecek etkinlikte 2 bin 53 fidan dikilecek" denildi.

Ekim ayının başında hain terör örgütü tarafından Hatay'ın Belen ilçesinin çeşitli yerlerinde orman yangınları çıkartıldığına dikkat çeken Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, "Günlerce süren ve Arsuz ile İskenderun ilçelerine de sıçrayan yangında hem ağaçlarımız hem de orada yüzyıllar sonucunda oluşan ekosistem büyük zarar gördü. Devletimizin uzun çabalar sonucunda kontrol altına alabildiği bu yangından sonra yaraların sarılması ve ülkemizin orman varlığının korunması için harekete geçtik. 6 Kasım Cuma günü saat 10.30'da Evliya Çelebi Yerleşkemizin Kütahya kent merkezine bakan Kızılbayır yönünde Üniversitemizde görev yapan her bir personelimiz için 2 bin 53 fidanı toprakla buluşturacağız. Hem ülkemizin birlik ve beraberliği için hem de yeşil bir Türkiye için elimizden gelen her şeyi yapmayı sürdüreceğiz. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi olarak yaşanan bu elim olaydan dolayı başta Hatay halkı olmak üzere milletimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" diye konuştu. - KÜTAHYA

DPÜ, Hatay için 2 Bin 53 fidan dikecek

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel DPÜ, Hatay için 2 Bin 53 fidan dikecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Son Dakika: Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel'in bu sezon forma giymesi için QPR ile anlaştı 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti 13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü 5 çocuğunu öldürüp evi ateşe veren kadın canına kıydı, bıraktığı not tüyler ürpertti