Dr. Ali Alkış'ın Kaleminden Kuşçubaşı Eşref - Son Dakika

Dr. Ali Alkış'ın Kaleminden Kuşçubaşı Eşref

14.03.2012 09:30
Dr. Ali Alkış'ın Kaleminden Kuşçubaşı Eşref, System.String[]

Kuşadası Türk Ocağı Başkanı Dr.

Kuşadası Türk Ocağı Başkanı Dr. Ali Alkış,Teşkilatı Mahsusa'nın kurucusu olarak da bilinen Eşref Sencer (Kuşçubaşı Eşref) ile ilgili yaptığı araştırmalarını kitap haline getirdi.

"Olağanüstü işleri başarabilen Kuşçubaşı Eşref'in hayatını incelemek beni derinden etkilediği kadar da mutlu etti" diyen Alkış, Kuşçubaşı Eşref'in aleyhinde söylenenlerin yüzde 99'unun yalan olduğunu söyledi.

İki yıl süren araştırma sürecinde 30 civarında kitap incelediğini söyleyen Alkış, şöyle konuştu: "Kuşçubaşı Eşref ile ilgili lehte ve aleyhte ulaşabildiğim bütün bilgileri topladım. Hayatta olan kızı ve damadı ile görüşme imkanı buldum ayrıca polis raporlarını inceleme fırsatım oldu." Dr. Alkış, yaptığı araştırmalar derinleştikçe, böylesine önemli bir kahramanı daha önce tanımadığı için kendisine kızdığını söyleyerek, "Hayber'de 20 bin kişilik bir ordu ile 40 kişinin inanılmaz mücadelesi beni derinden

sarstı" ifadelerini kullandı.

Çoğu tıp üzerine basılmış 14 eseri bulunan Alkış'ın bu eseri yakın tarihimizin alaca karanlığında kalmış Türk kahramanlarına ışık tutuyor.

Dr. Ali Alkış'ın Kaleminden Kuşçubaşı Eşref

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Dr. Ali Alkış'ın Kaleminden Kuşçubaşı Eşref - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın