Dr. Tanrıkulu: "Maske takın, sosyal mesafeyi koruyun ve el hijyenine dikkat edin" - Son Dakika

Dr. Tanrıkulu: "Maske takın, sosyal mesafeyi koruyun ve el hijyenine dikkat edin"

07.09.2020 14:27
Dr. Tanrıkulu:

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı tıp doktoru Ertuğrul Tanrıkulu, Edirnelilere maske ve mesafe ve hijyen uyarısında bulundu.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı tıp doktoru Ertuğrul Tanrıkulu, Edirnelilere maske ve mesafe ve hijyen uyarısında bulundu.

Dr. Tanrıkulu, yaptığı yazılı açıklamada, Edirne Belediyesi'nin Kovid-19 ile mücadelesine devam ettiğini belirtti.

Edirne'de alınan önlemleri arttırarak çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Tanrıkulu, şunları kaydetti:

"Maskeyi sadece kapalı alanlarda değil açık alanlarda caddelerde dolaşırken de takacağız. Ellerimizi sık sık yıkacağız. Yada alkol oranı 80 derece olan kolonya ile dezenfekte edeceğiz ve sosyal mesafemizi koruyacağız. Çok mecbur kalmadıkça asla ve asla kalabalık yerlere girmeyeceğiz. Pazar yerleri, marketler gibi kalabalık ortamlarda alışverişin mümkün olduğu kadar hızlı yapılmalıdır. Benim bir hekim olarak sizden istediğimiz şey 'Bana bir şey olmaz, ben gencim, ben sağlıklıyım, bu hastalık 65 yaş üstünü vuruyor' gibi düşüncelere asla ve asla kapılmayın.

Kalabalık ortamlara girmeyelim. Biliyorum hepimiz çok yorulduk, çok sıkıldık. Ama şu maskeyi takmak yoğun bakımda yatmaktan, entübe olmaktan daha iyidir. Maske takın, sosyal mesafeyi koruyun ve el hijyenine dikkat edin. Hep beraber dikkat edeceğiz ve bu hastalığın üstesinden Edirneliler olarak hep birlikte geleceğiz."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Dr. Tanrıkulu: 'Maske takın, sosyal mesafeyi koruyun ve el hijyenine dikkat edin' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Göksel Gümüşdağ "İrfan Can'a teklif yaptılar" dedi, Marsilya yalanladı Öldürüp çuvalla ormana attığı sevgilisini Müge Anlı'nın programında böyle aramış: Hep el üzerinde tuttum 40 saniye süren hortum, araba ve kameriyeyi de peşine takıp ortalığı savaş alanına çevirdi AK Partili Ünal: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oyu yüzde 52'nin altına, AK Partinin oyu ise yüzde 40'ın altına düşmedi Anne ve babasını siyanürlü şerbet içirip öldüren gence 2 kez müebbet ve 10 yıl 10 ay hapis Pamela Anderson, beşinci evliliğini inşaat ustası sevgilisi ile yaptı Sivaslı işadamı memleketine Türkiye'nin en büyük meyve bahçesini kuruyor Dört kişilik ailenin açlık sınırı 2 bin 652, yoksulluk sınırı 8 bin 638 lira oldu