Son Dakika Haberleri: Drift yapan sürücüye ibretlik ceza! Görüntüler sosyal medyadan yayınlanınca yakalandı

Drift yapan sürücüye ibretlik ceza! Görüntüler sosyal medyadan yayınlanınca yakalandı

4 gün önce

Kağıthane'de düğün konvoyunda kapattığı yolda lüks otomobiliyle drift yapan Mehmet Ali E. polis tarafından yakalandı. 6 bin lira ceza kesilen ve ehliyetine el konulan sürücünün aracı trafikten men edildi.

TEM Otoyolu Nurtepe bağlantı yolunda bir sürücünün trafiği kapatarak drift yaptığı görüntülerin sosyal medya üzerinde yayınlanmasının üzerine polis harekete geçti. Polis yaptığı incelemede trafik magandasının kimliğini belirlendi. Şüpheli önceki gün polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

İBRETLİK CEZA

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne getirilen şüpheli Mehmet Ali E.'ye "Herhangi bir zorunluluk olmaksızın karayollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freni çekilmek suretiyle veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi veya kendi etrafında döndürülmesi" gerekçesinden 5 bin 10 TL, "Mevzuata uygun olarak yapıldığı belgelenemeyen teknik değişikliğin çevredekileri rahatsız edecek derecede gürültü çıkaracak özellikte olması-abartı eksoz" suçundan ise bin 2 TL olmak üzere 6 bin 12 lira para cezası kesildi. Polis ayrıca drift yapılan otomobili de trafikten men etti. Sürücü Mehmet Ali E.'nin ehliyetine 60 gün süre ile el konuldu.

Drift yapan sürücüye ibretlik ceza! Görüntüler sosyal medyadan yayınlanınca yakalandı
Haber Yayın Tarihi : 11.06.2019 03:47 Kaynak: DHA

YORUMLAR (21)
Tüm yorumlar için tıklayınız


Trafikte makas atan sürücüye sedyede ceza İsim benzerliği yüzünden yanlış okula gitti, sınava polis yetiştirdi Düğün hazırlıkları yapan genç çifti ölüm ayırdı! İki grup arasındaki borç-alacak kavgasında satır ve bıçak kullanıldı: 5 yaralı