Drynites®'la Her Çocuk Artık Gülerek Uyanabilecek - Son Dakika

Drynites®'la Her Çocuk Artık Gülerek Uyanabilecek

12.01.2012 13:32
Drynites®'la Her Çocuk Artık Gülerek Uyanabilecek, System.String[]

Huggies'in gece alt ıslatma problemi yaşayan çocuk ve gençler için ürettiği emici gece külodu DryNites® bilinçlendirme projesi başlattı.

Geceleri alt ıslatma durumu, 4 yaş ve üzeri çocuklarda oldukça sık görülüyor. Yaklaşık her 5 çocuktan biri altını ıslatıyor. Farklı sebeblere dayanan bu durum genellikle zaman içerisinde düzeliyor. Gece alt ıslatma sürecini daha rahat atlatmak için çocukların ve ailelerin yardımına emici gece külodu DryNites® yetişiyor. DryNites® süper emici yapısı ile çocukların gece boyunca kuru kalmasını sağlıyor. Onların rahat bir şekilde uyumalarına yardımcı olurken, güne mutlu ve neşeli başlamalarını sağlıyor. Bu sayede yatağı ve pijaması temiz kalan çocuklar, DryNites®'la rahatlığın getirdiği mutluluğu yaşıyor.

Külot gibi kolaylıkla giyilebilen üstün emici gece külodu DryNites®, ince yapısı sayesinde giysi üzerinden belli olmuyor. Kız ve erkek çocuklar için farklı emicilik alanları ve farklı tasarımlarda üretilen DryNites®'ın küçük (4-7) ve büyük (8-15) yaşlarına uygun boyları var.

Hastalık hakkında Türkiye genelini bilinçlendirmeye yönelik olarak başlatılan "DryNites®'la Çocuklar Gülerek Uyansın" projesi için bir de broşür hazırlandı. Erdil Yaşaroğlu'nun komik ve eğitici karikatürleri ile renk kattığı broşür, komik ve eğitici anlatım dili ile gece alt ıslatma problemi (Enürezis Nokturna)'ya yönelik birçok faydalı bilgi içeriyor.

Enürezis Nokturna…

Türkiye'de milyonlarca çocuğun yaşadığı geceleri alt ıslatma sorunu, çocuğun mesane gelişimindeki gecikmenin bir sonucu yaşanan istem dışı idrar boşaltmasıdır. Gece alt ıslatması, çocuğun idrar torbasının idrarı gece boyunca tutamamasından kaynaklanır.

Türk Çocuk Ürolojisi Derneği Başkanı Serdar Tekgül, çeşitli sebepleri olabilen bu sorunun genetik veya psikolojik sebepleri yanında, idrar torbası kapasitesinin yetersizliği, ya da tuvalet ihtiyacında beyne komut gitmemesi, geceleri idrar üretimini azaltmak üzere salgılanan hormonun (ADH) düşüklüğü gibi nedenlere bağlı olarak geliştiğini belirtti.

Drynites®'la Her Çocuk Artık Gülerek Uyanabilecek

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Sağlık Drynites®'la Her Çocuk Artık Gülerek Uyanabilecek - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Arkadaşının evine havalandırma boşluğundan girmek isteyen genç, sıkıştığı yerde öldü 00:04 Arkadaşının evine havalandırma boşluğundan girmek isteyen genç, sıkıştığı yerde öldü A Spor yorumcusu Selahattin Kınalı'nın 23:45 A Spor yorumcusu Selahattin Kınalı'nın "At hırsızları" sözlerine Başakşehir'den sert tepki: Kendisine iade ediyoruz Artan vakalara dikkat çeken Bakan Koca: 1 hafta önceki temaslara dayanıyor 22:58 Artan vakalara dikkat çeken Bakan Koca: 1 hafta önceki temaslara dayanıyor
İstediği parayı vermeyen babasını, annesini ve ağabeyini tabancayla vurdu 22:31 İstediği parayı vermeyen babasını, annesini ve ağabeyini tabancayla vurdu Sokak röportajında gaziye söylenen sözler sosyal medyada tepki topladı 21:53 Sokak röportajında gaziye söylenen sözler sosyal medyada tepki topladı Kıyma çekmek isterken akıma kapılıp öldü 19:12 Kıyma çekmek isterken akıma kapılıp öldü
Selin Ciğerci, ortalığı salladı! Konserde Bülent Ersoy'a kalça dansı yaptı 19:07 Selin Ciğerci, ortalığı salladı! Konserde Bülent Ersoy'a kalça dansı yaptı Kuşadası Milli Park'ındaki şezlong ve şemsiye fiyatları tepki topladı: Bu kadar da olmaz, yazıktır, günahtır 18:01 Kuşadası Milli Park'ındaki şezlong ve şemsiye fiyatları tepki topladı: Bu kadar da olmaz, yazıktır, günahtır
Advertisement