Son Dakika Haberleri: DSİ Heyeti Hasankeyf İlçesindeki Çalışma Alanlarını İnceledi

DSİ Heyeti Hasankeyf İlçesindeki Çalışma Alanlarını İnceledi

12 ay önce

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünden gelen bir heyet Ilısu baraj gölü altında kalacak olan Batman’ın Hasankeyf ilçesindeki çalışmalar yerinde inceledi.

DSİ Heyeti Hasankeyf İlçesindeki Çalışma Alanlarını İnceledi, System.String[]
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünden gelen bir heyet Ilısu baraj gölü altında kalacak olan Batman'ın Hasankeyf ilçesindeki çalışmalar yerinde inceledi.

DSİ Genel Müdürlüğü Jeoteknik Hizmetler ve YAS Daire Başkan Yardımcıları Dr. Ayhan Kocabay, Harun Meydan ve Şube Müdürleri ile beraber Ilısu baraj projesi kapsamında Hasankeyf ilçesini ziyaret etti. Daire Başkan Yardımcıları, DSİ Bölge Müdürü Ali Naci Kösalı ve teknik ekip ile birlikte DSİ Hasankeyf Şube Müdürlüğünde değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda, "Hasankeyf Antik Kenti Jeolojik ve Jeoteknik Bakımdan Araştırılması ve Güçlendirilmesi" konularının görüşülmesinden sonra tehlike arz eden kayaların düşürüleceği alanlar, dolgusu yapılacak vadiler ve antik liman yapılacak alan, Hasankeyf İlçesi Yeni Yerleşim Alanı Kültür Aksındaki Ticari Yapıların İnşaatı ve Alt Yapı ve Çevre Düzenlemesi işinde konut inşaatlarında incelemeler yapıldıktan sonra yeni yerine taşınan 650 yıllık Zeynel Bey Türbesini yerinde incelemelerde bulundu. - BATMANDoktorlar, Candan Erçetin'i Yuhalayıp Salonu Terk Etti Üniversite Öğrencisi Genç Kızın Ölüme Koştuğu An, Kameralara Yansıdı

Cemal Kaşıkçı Soruşturmasında Yeni Gelişme! Suudi Başkonsolosluğu ile Rezidanstaki DNA Örnekleri Uyuştu