Son Dakika Haberleri: DSP Aday Listesi Açıklandı

DSP Aday Listesi Açıklandı

9 yıl önce

DSP'nin 12 Haziran genel seçimi milletvekili aday listesi belirlendi.

DSP Aday Listesi Açıklandı, System.String[]

DSP'nin 12 Haziran genel seçimi milletvekili aday listesi belirlendi. DSP Genel Başkanı Masum Türker, İstanbul birinci bölgede birinci sıradan milletvekili adayı gösterildi.


DSP'nin milletvekili adayları, aday gösterildikleri iller ve sıraları şöyle:


Adana


1- Şenol Pektaş


2- Bedir Baydan


3- Saniye Arslantaş


4- Ercan Akarpınar


5- Mümtaz Numanoğlu


6- Nuran Dalyan


7- Bülent Çakıroğlu


8- Ahmet Mortepe


9- Ayhan Özüsağlam


10- Mustafa Hazar


11- İsmail Kazan


12- Hakan Sabuncu


13- Sefa Ağızlıyüz


14- Resul İbiş Çiftçi


Adıyaman


1- Memet Işık


2- İbrahim Durmaz


3- Cuma Ağnar


4- Recep Delice


5- Ayniye Altungül


Afyon


1- Hasan Kundakçı


2- Akif Öztürk


3- İlyas Altuntaş


4- Yılmaz Aksoy


5- Cengiz Uğur


Ağrı


1- Necmettin Aslan


2- Ömer Faruk Şahvelet


3- Adem Karakol


4- Remzi Büyüknacar


Amasya


1- Alaatin Bayram


2- Hamdi Yıldırım


3- Dursun Duran


Ankara 1. BÖLGE


1- Hikmet Sami Türk


2- Nilüfer İlbey


3- Nahit Söyler


4- Ruşen Süsler


5- Ayten Şahin


6- Ayşen Sibel İnözü


7- Mehmet Canbolat


8- Şaamettin Emektar


9- Hüsniye Erdoğan


10- Necdet Cabioğlu


11- Hikmet Kipriksiz


12- Güngör Ersoy


13- Yüksel Erdoğan


14- Belma Açar


15- Altan Canik


16- Ünsal Demiralp


Ankara 2. BÖLGE


1- Tufan Bural


2- V. Arif Şimşekyeminli


3- Dilek Dengizek Ersanal


4- D. Tuncer Ertürk


5- Behzat Özel


6- Hakan Koç


7- Cabar Sarıçam


8- Osman Çalışkan


9- Nursel Kızılırmak


10- Nüsret Adıbelli


11- Şerife Çitiloğlu


12- Melih Şengölge


13- Cemal Yeşiltaş


14- Ramazan Şanlı


15- İsmet Sarıkaya


Antalya


1- Ragıp Hazar


2- Ayda Nur Gül


3- Muhammet Güğül


4- Hatice Çağar


5- Murat Altay


6- Gülşen Ilık


7- Bekir Özbilim


8- Makbule Dilek Demirkan


9- Cumali Şentekin


10- Ferhan Fidan


11- Hasan Aydemir


12- Metin Oktay


13- Gülşen İnandık


14- Olcay Polat


Artvin


1- Enis Güneri


2- Mehmet Genç


Aydın


1- Mehmet Önder Aksakal


2- Bekir Hilmi Hakan Işıkcı


3- Taci Erbaş


4- Abdullah Bedeloğlu


5- Süleyman Hışıroğlu


6- Hacer Oybak Esnaf


7- Bülent Cünlü Sağlıklı


Balıkesir


1- Ahmet Aydoğdu


2- Ümit Ayhan


3- Metin Özyurt


4- Muharrem Yavuz


5- Süleyman Palalı


6- Ali Bozdak


7- İsmail Çalışkan


8- Emin Baytaş


Bilecik


1- Rifat Yılmaz


2- Devrim Serin


Bingöl


1- Faruk Aydın


2- Hikmet Arslanboğa


3- Seher Çoban


Bitlis


1- Bülent Yazıcı


2- Bedri Aydın


3- Rasim Cayhan


Bolu


1- İsmail Özpek


2- Sebihe Kılıç


3- Mehmet Narin


Burdur


1- Teoman Toyman


2- İbrahim Ak


3- Erol Sancar


Bursa


1- Hüseyin Kul


2- Ahmet Murat Özbilge


3- Kadir Evren


4- Hilmi Küçük


5- Türkan Demirörs


6- Nesrin Kalelioğlu


7- Metin Güneş


8- Fatih Dündar


9- Ziya Doğanay


10- Nuran Karabulut


11- İlhan Soysal


12- Türkan Kayacıkbaşı


13- Çağdaş Yıldız


14- Murat Sağduyu


15- Selçuk Orkan Süğlünoğlu


16- Mustafa Saraç


17- Cevat Erkul


18- Mesut Sevimli


Çanakkale


1- Filiz Sanay


2- Ufuk Cankaya


3- Hüseyin Kavas


4- Ahmet İşsever


Çankırı


1- Namık Kaya


2- Gani Çağlar


Çorum


1- Bilgin Sucu


2- Yusuf Damar


3- Ferai Bilgener


4- İsmail İspir


Denizli


1- Hasan Erçelebi


2- Meral Er


3- İlhan Tufan


4- Sadık Köyoğlu


5- Kemal Açıkalın


6- Hilmi Bali


7- Mehmet Kamil Tarakcı


Diyarbakır


1- Ali Artun


2- İlyaz Yüksel


3- Mehmet Şah Demir


4- Mehmet Aydın


5- Muhteber Taşan


6- İsmail Yağcı


7- İrfan Yaşar Erdem


8- Sevgi Savan


9- Aslı Atmaca


10- Onur Artun


11- Reşat Zöngür


Edirne


1- Hüseyin Saygı


2- İsmail Kıray


3- Hayri İdin


Elazığ


1- Mustafa Yılmaz


2- Talip Uz


3- Nurgül Öner


4- Umur Buluç


5- Cengiz Erkişi Operatör


Erzincan


1- Volkan Özdemir


2- Engin Deniz


Erzurum


1- Cemal Koçak


2- Dilek Yılmaz


3- Yüksel Tür


4- Ali Alagöz


5- Osman Günay


6- Ali İşikli


Eskişehir


1- Osman Çoban


2- Hüdaver Bekler


3- Ali Turna


4- Burhan Mermer


5- Esra Özmen


6- Seçkin Yörükçü


Gaziantep


1- Erdal Çerkezoğlu


2- Filiz Çıtacı


3- Remzi Büyüknacar


4- Ramazan Demircan


5- Şükrü Ayhan


6- Ercan Şahan


7- Yıldız Üstüner


8- Hacı Şenoğlu


9- Mehmet Kalman


10- Fatma Barna


11- Müslüm Batman


12- Cevdet Oğuz


Giresun


1- Mehmet Turan


2- Hüseyin Olgun


3- Yılmaz Varol


4- Ferhat Haliloğlu


Gümüşhane


1- Güngör Çelik


2- Cevdet Oğuz


Hakkari


1- Ali Baygüneş


2- Abidin Geylan


3- Barış Baran Çur


Hatay


1- Adnan Günal


2- Ali Bıkmaz


3- Cuma Yurdakul


4- Durmuş Arslan


5- Erdoğan Yıldırım


6- Hamide Kerimoğlu


7- Hüseyin Temizkan


8- İsmail Baklacı


9- Kemal Cide


10- Sami Kipel


Isparta


1- Erdinç Caner Erarslan


2- Bircan Aslan


3- Salih Gören


4- Hasan İsa Güneşsever


Mersin


1- Levent Dakika


2- Mehmet Nejat Antalyalı


3- Müyesser Altuntaş


4- Mehmet Uysal


5- Mehmet Ali Erdoğan


6- Ruhan Atile


7- Melike Bilir


8- Muhittin Oktar


9- Fatma Ablay


10- Ali İhsan Akış


11- Burak Şarman


İstanbul 1. BÖLGE


1- Masum Türker


2- Ayşe Jale Ağırbaş


3- Derya Ataman Koçlar


4- Orhan Yeşilyurt


5- Cemil Mirasoğlu


6- Ercüment Tahiroğlu


7- Mahmut Tekin Peker


8- Emine Birnur Yenier


9- Ekrem İlgüy


10- Hatice Çilenger Fırtına


11- Eyüp Cem Karaoğlu


12- Mehmet Tuncer


13- Ahmet Mümtaz Maden


14- Raziye Karabey


15- Hasan Çevik


16- Cevdet Kurt


17- Seyfullah Atçı


18- Orhan Erten


19- Hüseyin Gökçeoğlu


20- Sinem Arslan


21- Hacı Kemal Oruç


22- Ayşe Hülya Yüceer


23- Manuk İşyapar


24- Erdoğan Kapan


25- Adem Ercan


26- Zeki Yıldız


27- Ergül Yurdagün


28- Ömer Tabak


29- Selami Özsoy


30- Hüseyin Ekici


İstanbul 2. BÖLGE


1- Mahmut Yılbaş


2- Hadimi Soydal Sılay


3- Mustafa Aslan


4- Mahmut Aslan


5- Nesrin Altın


6- Hikmet Kabuk


7- Bayram İğdeli


8- Mustafa Taşpulat


9- Ali Kama


10- Selami Büyükturgay


11- İbrahim Bayraktar


12- Uğur Seten


13- Mihrican Alipaşaoğlu


14- Semiha Sevimsoy


15- Mustafa Ketenci


16- Lebibe Yurdakul


17- Nalan Ergin


18- Hayri Ethem Yüksel


19- Erdoğan Demircan


20- Ahmet Aşıcı


21- Mustafa Bodur


22- Mehmet Sinan Keçeli


23- İsa Şahin


24- Tuğçe Güryol


25- İsmail Yaşar


26- Naciye Nurdal Akkalp


27- Yaşar Demirkol


İstanbul 3. BÖLGE


1- Hasan Macit


2- Hüseyin Mert


3- Yalçın Avcı


4- Asuman Sarıgül


5- Mustafa Özkan Kökçeli


6- Hasan Fehmi Yavuzalp


7- Hüseyin Ekici


8- Muammer Özkoca


9- Emin Doğan Aydın


10- Yüksel Yaşar


11- Esin Gündoğan Dönmez


12- Kurtuluş Bazu


13- Arif Özbay


14- Nazmi Kavasoğlu


15- Yakup Bektaş


16- Nihal Yüzüak


17- Semra Aydin


18- Kerim Aksu


19- Cemil Bilgiç


20- Murat Güngör


21- Orhan Dörttepe


22- Mehtap Öztürk


23- Nejla Ertan


24- Hasan Ertan


25- Esengül Alıcı


26- Kadriye Vildan Aslan


27- İlhan Yılmaz


28- Gülseren Tan


İzmir 1. BÖLGE


1- Rifat Mutlu


2- Niyazi Emli


3- Behaettin Karaca


4- Süheyla Ceyhan


5- Mesut Özsabuncu


6- Haydar Durgeç


7- Ümit Rahmi Tuncel


8- İnanç Balcı


9- Turabi Turan Yılmaz


10- Baki Tanışık


11- Hüseyin Oğuz


12- Süheyla Erbaşol


13- Asiye Gülbin Sel


İzmir 2. BÖLGE


1- Erol Tuncer


2- Fatih Taşdöğen


3- Adnan Taşar


4- Selçuk Karakülçe


5- Bülent Sarı


6- Hasan Tıraşoğlu


7- Süleyman Karadayı


8- Mahmut Açıkkar


9- Muzaffer Tuzcu


10- Hacı Bektaş


11- Özge Üngüt


12- Recep Özdilek


13- Bülent Vatansever


Kars


1- Serap Gençler


2- Yasin Zerman


3- Mehmet Kayakağanlı


Kastamonu


1- Salih Çelebi


2- Şenol Çeli


3- Mehmet Ali İhtiyar


Kayseri


1- Memduh Taşkın


2- Sevin Ulusoy


3- Osman Türkaslan


4- Sinan Kolukısa


5- Ayla Aşıkgil


6- Erkan Karabulut


7- Celil Yol


8- Halil Kılıç


9- Mustafa Aktaş


Kırklareli


1- Kemal İnebolu


2- İlhan Özaltan


3- Özkan Kar


Kırşehir


1- Sedat Yalçın


2- Metin Yücedağ


Kocaeli


1- Yakup Kalmuk


2- Tülin Keçeci Güngör


3- Celal Yıldırım


4- Selman Gürpınar


5- Rıdvan Subaşı


6- Orhan Yılmaz


7- Hasan Yıldız


8- Ş. Nüvehan Sertoğlu Gedik


9- Gülbanu Erçetin


10- Tuncay Sayılgan


11- Yusuf Ünel


Konya


1- Ahmet Göksu


2- Pakize Güleray


3- Veli Karademir


4- Nefibe özçelebi


5- Mehmet tokat


6- Ali Demirel


7- Bahriye Filiz


8- Enver Gencer


9- Zühal Erdem


10- Ali Onay


11- Osman Akbinar


12- Hasan Ali Kunt


13- Mustafa Oflaz


14- Mustafa Turfan


Kütahya


1- İclal Nimsi


2- Fatma Nuran Yedekçi


3- Hürriyet Tuğral


4- Deniz Uçar


5- Ayten İnceer


Malatya


1- Hasan Şişli


2- Abdulvahap Tamberk


3- Ramazan Akbudak


4- Fazilet Tekin


5- İzzet İpek


6- Müjdat Yumuk


Manisa


1- Hüseyin Safa Dağlı


2- İrfan Kurt


3- Mustafa Temiz


4- Ömer Doğan


5- Nihat İksir


6- Nurdan Önder


7- Şamil Toğay


8- Nevin Öztürk


9- İlhan Sakman


10- Cemil Onbaşılar


Kahramanmaraş


1- Salman Diliuz


2- Canan Palalı


3- Mesut Şahan


4- Sinan Yakar


5- Muzaffer Yıldırım


6- Eyyup Dalgın


7- Bülent Bulut


8- Hasan Sünbül


Mardin


1- Abdulhalim Taş


2- Nurettin Işıkhan


3- İbrahim Akgündüz


4- Kenan Demir


5- Ayşegül Buket Teker


6- Hıdır Örüker


Muğla


1- Ali Konakcı


2- Mehmet Salih Ayas


3- Ömer Berkul


4- Kemal Bünyamin Sönmez


5- Nuriye Herkesecan


6- Kamil Tosun


Muş


1- Mevlut Güvenir


2- Sabri Özkan


3- Aydın Aslan


4- Mustafa Karadeniz


Nevşehir


1- Osman Kılıç


Niğde


1- Dilek Evcin


2- Rasim Koç


3- Enver Yücel


Ordu


1- Turgay Altunışık


2- Adil Yalın


3- Gürkan Gözükan


4- Figen Yılmaz


5- Gülşen Kırca


6- Sunay Kaşdan


Rize


1- Hasan Sual


2- Hanife Özkan


3- Fatih Albayrak


Sakarya


1- Necati Eker


2- Nurhayat Özdemir


3- Ali Sait Çatar


4- Tuncer Aksoy


5- Jale Tapşın


6- Önder Yıldırım


7- Fikret İp


Samsun


1- Oktay Ergör


2- Mehmet Orhon Ergin


3- İsmail Hakkı Saral


4- Selma Alper


5- Dursun Güney


6- Atila Uzun


7- Yaşar Niyazi Kılıç


8- Mazhar Ergürtuna


9- Alime Aslan


Siirt


1- Doğan Demirel


2- Seyfettin Kol


3- Hayrettin Dayanan


Sinop


1- Davut Çalhan


2- Hilmi Kara


Sivas


1- Ümit Çubuklu


2- Soydan Kadir Karasu


3- Fuat Taşdemir


4- Şehriban Deniz


5- Taner Yılmaz


Tekirdağ


1- Arzu Mandalı Sucu


2- Gülnur Sangdıç


3- Cezmi Yüce


4- Tacettin İkiz


5- Kadri Taysen


6- Kazım Haldun Eroğlu


Tokat


1- Hasan Ertaş


2- Erdal Keskin


3- Celal San


4- Orhan Öztürk


5- İsmet Eşigül


Trabzon


1- Hadiye Solmaz


2- Ekrem Eski


3- Hacıpir Abdioğlu


4- Hakan Bayraktar


5- Leyla Küçük


6- Özlem Ataman


Tunceli


1- Süleyman Can


2- Bayram Çopuroğlu


Şanlıurfa


1- Emin Durak


2- Mahmut Çerkez


3- Ahmet Alban


4- Halil Doğan


5- Şeref Burç


6- Netice Kaya


7- İsmail Akkurt


8- Mehmet Emin Bilgin


9- Mehmet Atmak


10- Ali Coşkun


11- Ahmet Kılıç


12- Mehmet Kurt


Uşak


1- Nihat Dıbırdık


2- Zeynep Kavak


3- Turgut Aydın


Van


1- Cahit Akbaş


2- Metin Orakçi


3- Caner Okuldaş


4- Erol İspiroğlu


5- Mehmet Tayyip Araz


6- Muzaffer Uyar


7- Tevfik Olama


8- Ahmet İpin


Yozgat


1- Nuriye Koçak


2- Bülent Erol


3- Eyuphan Erol


4- Mustafa Karaçınar


Zonguldak


1- Nurhan Başoğlu


2- Kenan Yıldırım


3- Deniz Sinoplu


4- Cafer Ercan


5- Arife Oğuzçınar


Aksaray


1- Ramazan Altınok


2- Aydın Çapacı


3- Mustafa Yılmaz


Bayburt


1- Yücel Erel


Karaman


1- Emir Musa Beydili


2- Mehmet Şengül


Kırıkkale


1- Hasan Özmen


2- Müslüm Ulusoy


3- Ziya Kaya


Batman


1- Kadri Yaman


2- Üzeyir Çelik


3- Mehmet Tahir


4- Yusuf Yalçın


Şırnak


1- Mesut Babat


2- Erdal Barkın


3- Übeydullah Babat


4- Mehmet Yağan


Bartın


1- Fahri Güler


2- Yılmaz Gemici


Ardahan


1- Fehim Gündüz


2- İbrahim Sayan


Iğdır


1- Erkan Tutka


2- Hasan Balaban


Yalova


1- Hasan Hakan Bayraktar


2- Durmuş Yiğit


Karabük


1- Deniz Güryol


2- Mehmet Sepkin


Kilis


1- Canan Doğan


2- Hasan Kahraman


Osmaniye


1- Feramuz Kabalcı


2- Mustafa Tuncer


3- Ahmet Çiçekli


4- Cemal Kınış


Düzce


1- Zeyneti Bayri Ünal


2- Çelik Mustafa Durdu


3- Mehmet Han - ANKARA

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2011 11:30 Kaynak: AA



Yaşar Büyükanıt, eşinin cenazesine katılamadı
Aras Bulut İynemli'den Süleyman Soylu'nun "Çukur" eleştirisine cevap AK Parti'nin "En beğenilen siyasetçi" anketinde İmamoğlu ve Demirtaş sürprizi