DSP'den "Kürtçe Yayın" Açıklaması - Son Dakika

DSP'den "Kürtçe Yayın" Açıklaması

03.05.2013 10:34
DSP'den

Demokratik Sol Parti (DSP) Adana İl Başkanlığı, Adana'daki 1 Mayıs kutlamaları sırasında basında DSP aracından Kürtçe yayın yapıldığı yönünde çıkan haberler üzerine bir açıklama yaptı.

Demokratik Sol Parti (DSP) Adana İl Başkanlığı, Adana'daki 1 Mayıs kutlamaları sırasında basında DSP aracından Kürtçe yayın yapıldığı yönünde çıkan haberler üzerine bir açıklama yaptı.

Açıklamada, birçok grubun yayın yapıp şarkılar söylediği alanda, araçlarının yanındaki bir müzik sisteminden yapılan Kürtçe müzik yayınının kendi araçlarından yapılıyor algı ve yanılgısına yol açtığı bildirildi.

Televizyon, gazete ve internet sitelerinde çıkan DSP aracından Kürtçe yayın yapıldığı yönündeki yazılı ve görüntülü haberler üzerine konuyu araştıran, görüntüleri inceleyen DSP Adana İl Başkanlığı, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

"Her grubun yayın yapıp şarkılar söylediği alanda, aracımızın hemen yanında bulunan müzik setinden yapılan yayın sanki aracımızdan çıkmış gibi görünmektedir. DSP aracından kesinlikle Kürtçe yayın yapılmamıştır. Mesele Kürtçe değildir. İşçi kardeşlerimize şunu hatırlatmak isteriz ki, emekçiler muhafazakar, Kürt vs diye bölünürse, karşılarında sermaye bölünmeyecektir. Zayıf düşen bölünmüş işçi hareketi olacaktır. Aynı şekilde gerçekleşmesi hayal olan evrensel işçi örgütlenmesi de hedeflenmemelidir. Böyle bir bakış toplumun diğer kesimlerini karşısına alır. Bu sebeple Demokratik Sol'un Ulusal Sol anlayışı çerçevesinde mücadele yürütülmelidir. Bu konudaki hassasiyetimizin sebebi budur." - ADANA

- Kaynak: İHA

Son Dakika Politika DSP'den 'Kürtçe Yayın' Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

Derbi maçı sonrası Fenerbahçe taraftarının coşkusu stat çevresine taştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Fenerbahçe taraftarından rakibi kızdıracak tezahürat: Trabzon kümeye Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor