DSP'den TBMM Başkanı Kahraman'a Ziyaret - Son Dakika

DSP'den TBMM Başkanı Kahraman'a Ziyaret

4 yıl önce

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı ziyaret ederek, Türkiye'nin iç ve dış sorunlarıyla ilgili görüşlerini içeren bir mektup sundu.

DSP'den TBMM Başkanı Kahraman'a Ziyaret, System.String[]

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı ziyaret ederek, Türkiye'nin iç ve dış sorunlarıyla ilgili görüşlerini içeren bir mektup sundu.


Partiden yapılan açıklamada, Aksakal'ın beraberindeki Genel Sekreter Abbas Deniz ve Genel Başkan Yardımcısı Hasan Erçelebi ile Kahraman'ı ziyaret ettiği belirtildi.


Aksakal'ın, ziyaret sırasında Türkiye'nin tarihindeki en belirsiz ve en zor dönemlerinden birini yaşadığını ileri sürerek, ülkenin iç ve dış sorunlarıyla ilgili DSP'nin görüşlerini içeren bir mektubu Kahraman'a sunduğu kaydedildi.


Aksakal'ın, Kahraman'a hitaben yazdığı mektubunda, Türkiye'nin jeopolitik konumunun, tüm dünyanın iştahını yüz yıllardır kabarttığı belirtildi.


Bu topraklarda yaşayan insanların, gelişmiş diğer ülkelerdeki insanlar gibi "insanca yaşamayı" hak ettiği vurgulanan mektupta, artan terör olaylarına da dikkat çekildi.


Yaşanan sürecin, tüm kesimleri derin endişelere sevk ettiği savunulan mektupta, şunlar ifade edildi:


"Meclis ivedilikle, her türlü kompleksten arınmış olarak toplumun tümünün bu çatı altında temsiline olanak verecek şekilde, yürürlükteki anti demokratik seçim barajını tamamen ortadan kaldırmalı ve ilk seçimde uygulanabilmesi için Anayasa'ya bir de geçici madde koymalıdır. Bundan sonra ise son genel seçimlerde tüm seçim çevrelerinde seçime katılmış siyasi partilerin temsilcilerinden oluşacak bir 'Seçim Hükümeti' kurulmalı ve derhal erken seçime gidilmelidir.


Ülkenin içine düşürüldüğü derin ekonomik ve siyasi krizin dillendirilmesini örtülemek adına gündemde tutulan 'Yeni Anayasa', 'Başkanlık' gibi konular gündemden çıkarılarak, ülkenin normalleşmesi projesi hayata geçirilmelidir. Gerek etnik kimlikleri, gerekse inanç ve mezhepsel farklılıkları tahtında bin yıldır kardeşçe yaşayan halkımızın yeniden kucaklaşması sağlanmalıdır. Bu tarihi bir görevdir."


TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın ise görüşmede, DSP'nin kurucusu merhum Bülent Ecevit'in Türkiye siyasetinde önemli bir yeri olduğunu vurguladığı aktarıldı.


Kahraman'ın ayrıca TBMM'nin topluma yol gösterme noktasında öncü rol üstlendiğini, misyon itibariyle de özgürlükçü ve halkı daha çok önceleyen bir Anayasa yapımında sorumluluğu olduğunu söylediği kaydedildi.

Haber Yayın Tarihi: 26.03.2016 12:14 Kaynak: AASon Dakika

Burun ameliyatı olmaya gitti, kalbinin doğuştan delik olduğunu öğrendi
Katar, Libya'nın doğusunda petrol üretiminin durdurulmasını şiddetle kınadı Son dakika: Libya Konferansı sona erdi! Merkel ve Guterres alınan kararları açıkladı

Son Dakika Haberleri