DSP'li Çakmak: Iktidar, Yargı Üzerinden Elini Çekmeli - Son Dakika

DSP'li Çakmak: Iktidar, Yargı Üzerinden Elini Çekmeli

30.12.2013 17:23
DSP'li Çakmak: Iktidar, Yargı Üzerinden Elini Çekmeli, System.String[]

Demokratik Sol Parti(DSP) Manavgat Ilçe Başkanı Ahmet Çakmak, iktidarın, yargı üzerindeki baskısının şeffaf siyaset yapmaya gölge düşürdüğünü söyledi.

Demokratik Sol Parti(DSP) Manavgat Ilçe Başkanı Ahmet Çakmak, iktidarın, yargı üzerindeki baskısının şeffaf siyaset yapmaya gölge düşürdüğünü söyledi. Ilçe Başkanı Çakmak, parti binasında yaptığı basın açıklamasında yürütmenin yargı üzerindeki baskıyı kabul edilmez ve tehlikeli bulduklarını kaydetti.

Iktidarın, 17 Aralık'ta yapılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası bakan çocuklarının tutuklanmasıyla birlikte yargı ve kolluk kuvvetlerine yönelik baskısını arttırdığına dikkat çeken Çakmak, DSP olarak her zaman yargının yürütme, yürütmenin de yargı üzerinde baskı kurmasına karşı olduklarını söyledi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası hükümete karşı komplo kuruldu sözlerini gerçekçi bulmadığını anlatan Çakmak, "Iktidar yargı üzerindeki baskıyı sürekli arttırıyor. Ülkenin bağımsız cumhuriyet savcılarının üzerine gidiliyor. Ülkenin yöneticileri elimden gelse HSYK'yı cezalandırırım diyor. Bu tür hukuk anlayışıyla biz nası Avrupa Birliği'ne(AB) girebiliriz. Başbakan sert söylemleriyle partisini marjinal bir parti haline getiriyor. Gezi Park'ı eylemlerinde Taksim'e girilmesine izin verilmezken her gün yüzlerce uçağın inip kalktığı uluslararası hava limanların da Başbakan Erdoğan'a karşılama mitingi yapılıyor. Bu nasıl adalet, bu nasıl eşit yurttaşlık. Hepimizin vergileriyle çalışanlarının maaşı ödendiği devletin televizyonu TRT'de bunu Brezilya dizisi gibi yayınlıyor. Devletin televizyonu bir partinin ve liderinin reklam aracı olmamalı. Bu yanlış uygulamaya TRT derhal son vermeli." diye konuştu.

ŞIMENDIFER 76 MILYON YOLCUSU BULUNAN TRENI KARANLIĞA SÜRÜKLÜYOR

Her zaman milli iradeye saygılı olduklarını aktaran Çakmak, hükümete demokrasi dışı her müdahaleye karşı olduklarını söyledi. Türkiye'nin kritik bir süreçten geçtiğini hatırlatan Çakmak, milli irade üzerindeki her türlü toplum mühendisliğine karşı toplumun sesinin gür çıkması gerektiğini kaydetti. Çakmak, sözlerini şöyle sürdürdü:"AK Parti mağdur edebiyatı yaparak 30 Mart mahalli seçimlerini kotaracağına inanıyor. Iktidar, yanlış yöne girdi ve çıkmamakta ısrar ediyor. Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın dediği gibi şimendifer treni karanlığa sürüklüyor. Trende 76 milyon Türkiye var. Artık birileri yolcuları karanlığa götüren şimendifere dur demeli. 30 Mart mahalli seçimleri şimendifere bir dur deme seçimi olacaktır. Iktidarın yargı üzerinden elini çekmesini istiyoruz. Hukuk herkes için lazım."

DSP'li Çakmak: Iktidar, Yargı Üzerinden Elini Çekmeli
DSP'li Çakmak: Iktidar, Yargı Üzerinden Elini Çekmeli

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel DSP'li Çakmak: Iktidar, Yargı Üzerinden Elini Çekmeli - Son Dakika


Son Dakika

Deprem anında küçük kızın duası izleyenlerin boğazını düğümledi: Allah'ım lütfen Allah'ım Son Dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tüm ailesiyle birlikte koronavirüse yakalandı Yanan aracın içinde bebeğinin de olduğunu öğrenen temizlik işçisi anne, sinir krizi geçirdi Kaybolan ineğini, kalçasına balta saplanmış olarak bulundu Şarkıcı Doğuş'tan kan donduran itiraflar: Birini öldürmeye teşebbüs ettim Bakan Pakdemirli'den Buse Hasdemir itirafı: Nasıl çıkartacağız bu kızı dedim Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı: 39 milyon konut için değer takip sistemi geliyor Kızını arayıp "Cesetleri alın" diyen baba, eşini öldürüp aynı silahla hayatına son verdi