DSP Tokat Il Başkanı Alpay, Genel Başkan Adaylığını Açıkladı - Son Dakika

DSP Tokat Il Başkanı Alpay, Genel Başkan Adaylığını Açıkladı

10.06.2017 14:24

DSP Tokat İl Başkanı Alpay, Genel Başkan adaylığını açıkladıDEMOKRATİK Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, Ankara'da düzenlediği toplantı ile partinin genel başkan adayı olduğunu açıkladı.

DSP Tokat İl Başkanı Alpay, Genel Başkan adaylığını açıkladı

DEMOKRATİK Sol Parti (DSP) Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay, Ankara'da düzenlediği toplantı ile partinin genel başkan adayı olduğunu açıkladı.

DSP'nin Tokat'ta uzun yıllar il başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Alpay, Ankara'da Şebinkarahisarlılar Vakfı'nda açıklama yaptı. Bazı il başkanları ile DSP Genel Merkezi eski saymanı Mecit Şekerci'nin de destek verdiği toplantıda konuşan DSP'li Hüseyin Alpay, tek amaçlarının DSP'yi yeniden ayağa kaldırmak ve iktidar alternatifi haline getirmek olduğunu söyledi. Bu amaçla genel başkanlığa aday olduğunu belirten Alpay, "Sizlere söz veriyorum, hatta hep birlikte söz veriyoruz Türk kamuoyuna. Biz Beşevler'de yeniden güvercin uçuracağız. Biz yeniden Ecevit'in mavisini umut haline getireceğiz. Biz yeniden bu partiyi yaşamın her alanında hayatın her anında konuşulur, üretken, alternatif ve çözüm odaklı bir parti haline getireceğiz. Emin olunuz ki bu çaba boşa gidecek bir çalışma değildir. Bu çaba karşılığını bulacak bir çağrının ilk adımıdır. Türk siyasetine yeniden ulusal solculuğun damgasını vurmak, yeniden Bülent Ecevit'in uzlaşıcı kültürünü Türk siyasetinde egemen kılmak ve yeniden toplumun kutuplaşmadan bir arada olmasını sağlamak için biz yeniden bunları hayata geçireceğiz" dedi.

GÖRÜNTÜ GEÇİLİYOR

Haber-Kamera: Mustafa TURAPOĞLU/ANLARA,(DHA)-

(Tür: Ankara)

YORUMLAR
500
Erbaa'da kurban satış yerleri kura ile belirlendi Erbaa'da kurban satış yerleri kura ile belirlendi Tokat'ta uyuşturucu operasyonunda yakalanan 2 zanlı tutuklandı Tokat'ta uyuşturucu operasyonunda yakalanan 2 zanlı tutuklandı Tokat'ta, metamfetamin operasyonunda 2 kişi tutuklandı Tokat'ta, metamfetamin operasyonunda 2 kişi tutuklandı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel DSP Tokat Il Başkanı Alpay, Genel Başkan Adaylığını Açıkladı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement