Dükkanına giren hırsızları sopayla kovaladı, o anlar kameraya yansıdı - Son Dakika

Dükkanına giren hırsızları sopayla kovaladı, o anlar kameraya yansıdı

16.11.2020 09:17

İstanbul Pendik'te bir iş yerine giren 2 hırsız, dükkan sahibi tarafından sopayla kovalandı. Sürekli bu durumun yaşandığını söyleyen esnaf, kendi tedbirini alması gerektiğini söyleyerek "Canımızdan bezdik, her gece burada nöbet tutuyorum" dedi. Sopayla kovalama anları ise iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Pendik, Fevzi Çakmak Mahallesi'nde geçtiğimiz Cuma günü meydana gelen olayda, dükkanında daha önce de hırsızlık yapılan 55 yaşındaki Necati Erkovan, hırsızlara karşı dükkanının mutfak kısmında nöbet tutuyordu.

SOPAYLA KOVALADI

Gece 03.00 sıralarında bir kişi dükkanına girdi. İçeriden sesler geldiğini fark eden Erkovan, elinde sopayla çıkarak hırsızı yakalamak istedi. Ancak hırsız hızla dükkandan kaçmaya başladı. Peşinden koştuğu şüpheliyi yakalayamayan yaşlı adam dükkanına geri döndü.

Kısa bir süre sonra hemen yan tarafında bulunan restorandan birinin daha çıktığını gören Erkovan, bu kez elinde sopayla onu yakalamaya çalıştı ancak başarılı olamadı.

Dükkanına giren hırsızları sopayla kovaladı, o anlar kameraya yansıdı

"KENDİ TEDBİRİMİ KENDİM ALMAK ZORUNDAYIM"

Dükkanında daha önce de hırsızlık olayı olduğu için dükkanda kalarak nöbet tuttuğunu söyleyen 25 yıllık esnaf Necati Erkovan, "Diğer esnaflarda da hırsızlık olayı olmuştu. Ben de kendi tedbirimi kendim almak zorunda kaldım. Cuma gecesi arkada bekliyordum. Gece saat 03.00 sıralarında içeriden ses geldi. Ben de mutfak kısmındaydım. Ses gelince şüphelendim. Ara kapıya yöneldim, kapıyı açtım. Hırsız beni görünce dışarıya doğru kaçtı. Ben de peşinden dışarı çıktım. 15-20 metre peşinden koştum. Gençti onun kadar koşamadım. Yakalayamadım, geri geldim. Dükkanın içinde beklemeye devam ettim. Bu sırada yandaki dükkana giren kişi de çıktı. Onun peşinden de koştum ama onu da yakalayamadım" dedi.

Dükkanına giren hırsızları sopayla kovaladı, o anlar kameraya yansıdı

"CANIMIZDAN BEZDİK"

Korkutmak amacıyla elinde sopayla dışarı çıktığını söyleyen Erkovan "Maalesef diğer esnaf arkadaşların dükkanlarına da girdiler. Artık canımızdan bezdirdiler. Alarm veya kamera koyuyoruz, işe yaramıyor. Canımızdan bezdik. ya dükkanımızı kapatıp gideceğiz ya da artık hırsızlara teslim olacağız. Bundan sonra her gece burada nöbetteyim. Bekliyorum. İnşallah gelmezler. Gelirlerse kaçma şansları yok artık. Bundan sonra bizim sokağa uğramasınlar" diye konuştu.

TEK TEK DÜKKANLARA GİRMİŞLER

Öte yandan olay anı güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, yüzlerinde maske bulunan 2 kişinin dükkanların önüne gelerek kapıyı açtıkları, bir süre etrafı kolaçan ettikleri, ardından birinin bir dükkana diğerinin öbür dükkana girdiği görülüyor. Kısa bir süre sonra hırsızlardan birinin kaçarak uzaklaştığı, dükkan sahibinin elinde sopayla onu kovaladığı, daha sonra diğer dükkandan çıkan hırsızın da sopayla kovalandığı yer alıyor.

Dükkanına giren hırsızları sopayla kovaladı, o anlar kameraya yansıdı
Dükkanına giren hırsızları sopayla kovaladı, o anlar kameraya yansıdı
Dükkanına giren hırsızları sopayla kovaladı, o anlar kameraya yansıdı
Dükkanına giren hırsızları sopayla kovaladı, o anlar kameraya yansıdı

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Dükkanına giren hırsızları sopayla kovaladı, o anlar kameraya yansıdı - Son Dakika


YORUMLAR (1)
  • dadaşım : hırsızlara fazla ceza vermiyorlar hemen çıkıyorlar birde şikayetçimisiniz deyip topu iş yerine atıyorlar zaten yaptık ları şuç ne diye işyerini zordurumda bırakılıyorlar şikayetçi olun çıktıgı zaman musallat olsun Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Fenerbahçe'yle ilk antrenmanına çıkan Mesut Özil 67 numarayı giyecek Yasmin Erbil kırmızı elbiseli pozuyla nefesleri kesti Hastaneye giderken direksiyon başında rahatsızlanan sürücü, yaşamını yitirdi Kırmızı Oda dizisinin Kumru'su Aslıhan Gürbüz, çiftçi oldu Yaşadığı hastalık sonrası 46 kiloya düşen Seren Serengil'in tedavisi sonuç verdi Türkiye'de insanlar doğduğu kentte yaşasaydı en kalabalık il Şanlıurfa olacaktı Birçok dizide oynayan Ercan Yalçıntaş sahte içkiden hayatını kaybetti Wanda bu kez zafer kazandı! Cinsel ilişki kaseti nedeniyle tazminat ödeyecekler