Duman Avcıları Görev Başında - Son Dakika

Duman Avcıları Görev Başında

06.07.2017 16:15
Duman Avcıları Görev Başında

Antalya’nın Manavgat ilçesinde duman avcıları yaşanabilecek orman yangınlarına karşı gözetleme kulelerinde 7 gün 24 saat esasına göre görev yapıyor.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde duman avcıları yaşanabilecek orman yangınlarına karşı gözetleme kulelerinde 7 gün 24 saat esasına göre görev yapıyor.

Manavgat, Sivri, Kartallık, Kocatepe, Türkbeleni, Gülen ve Gelintepesi ve Taşağıl Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde Göğü, Alıç, Karadağ, Dünektepe ve Sülementepe olmak üzere ormanlık alanlara hakim toplam 11 ayrı noktada bulunan gözetleme kulelerinde görev yapan orman işçileri, Manavgat'ta yaşanabilecek orman yangınlarının erken fark edilmesi için gözlerini kırpmadan çevreyi gözetliyor.

Manavgat Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Sivri Gözetleme Kulesinde görev yapan 3'ü kuleci 4'ü yangın müdahale arazöz ekibi olmak üzere 7 orman işçisi en küçük bir dumanda anında telsiz ile merkezi bilgilendiriyor. Kule görevlileri, kulede bulunan arazözle de yangına ilk müdahaleyi yapmak üzere anında yangın yerine hareket ediyor.

Kule görevlisi olarak görev yapan 28 yıllık orman işçisi Ali Okudan, Sivri Kulesinde Ahmet Yıldız, İdris Bal, Numan Şen, Yücel Tuncer, Fatih Nur ve Ramazan Fakir ile nöbetleşe olarak görev yaptıklarını söyledi. Okudan, "Yangın mevsimi olarak kabul edilen 6 ay boyunca görev ve sorumluluğumuzun bilinciyle görevimizi en iyi şekilde yapmanın gayreti içerisindeyiz. Kulede görevli arkadaşlarımla birlikte dönüşümlü olarak orman alanlarını izliyoruz. Ormanlık alanlarda en küçük bir duman görmemiz durumunda anında telsizle merkez kuleye bildirerek dumanın görüldüğü yere en yakın yangın müdahale ekiplerinin yangın bölgesine yönlendirilmesini sağlıyoruz" şeklinde konuştu. - ANTALYA

Son dakika haberleri... Antalya'da uçuruma devrilen kamyonetin sürücüsü öldü Son dakika haberleri... Antalya'da uçuruma devrilen kamyonetin sürücüsü öldü Telef olan inek ihbarı üzerine olay yerine gelen ekipler cansız bedenle karşılaştı Telef olan inek ihbarı üzerine olay yerine gelen ekipler cansız bedenle karşılaştı Daha fazla para kazanma vaadiyle elindeki hayvanlarından da olacaktı Daha fazla para kazanma vaadiyle elindeki hayvanlarından da olacaktı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Duman Avcıları Görev Başında - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement