'duman Avcıları' İşbaşında - Son Dakika

'duman Avcıları' İşbaşında

29.11.2011 12:37
'duman Avcıları' İşbaşında

Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu son sınıf öğrencilerinin başlattığı, 'Bir S(por) Bir S'(igarayı) Yener Projesi' kapsamında 'Duman avcısı' öğrenciler sokaklara çıktı.

Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu son sınıf öğrencilerinin başlattığı, 'Bir S(por) Bir S'(igarayı) Yener Projesi' kapsamında 'Duman avcısı' öğrenciler sokaklara çıktı. Öğrenciler, tiryakilere sigarının zararlarını anlatan broşürleri dağıttı ve sigarayı bırakmalarını istedi.

Beden Eğitimi Yüksek Okulu'nun Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencileri, İl Milli Eğitim ve İl Sağlık Müdürlükleri destekleriyle 'Bir S(por) Bir S'(igarayı) Yener Projesi' ile sigaraya savaş açtı. Üniversiteli gençler bir taraftan ilköğretim 6 ve 7'nci sınıf öğrencilerine sigaranın zararları konusunda eğitim verirken, projenin içinde yer alan duman avcıları ise sokaklara çıkarak broşür dağıtmaya başladı.

Proje koordinatörlerinden CBÜ BESYO Beden Eğitimi Öğretmenliği Son sınıf öğrencisi Ozan Çakar ile Necatibey İlköğretim Okulu 7'nci sınıf öğrencileri park ve bahçeleri gezerek sigara içenlere broşür dağıttı. Proje kapsamında 2 bin broşür bastırdıklarını belirten Ozan Çakar, bunlarda sigarının zararları ve sporun sigarayla savaş konusundaki etkilerinin yer aldığını söyledi. Çakar, şöyle dedi:

"Proje çerçevesinde pilot okul olarak seçtiğimiz Necatibey İlköğretim Okulu'nda öğrencilere eğitim verdik. Eğitim ardından belirlenen öğrenci arkadaşlarımız ile birlikte broşürleri dağıtmaya başladık. Eğitimlerimizi Aralık ayı sonuna kadar il merkezindeki tüm okullara vermeyi düşünüyoruz."

Çakar, Manisa Valiliği'nin başlattığı '251 Bin Dev Öğrenci' projesinden esinlenerek, kendi projelerini '251 bin Dev Duman Avcısı' olarak genişletmek için çalışmalara başladıklarını anlattı. İl genelindeki tüm öğrencilerle sigarayla savaş konusunda birlikte hareket etmeyi planladıklarını kaydeden Çakar,""Tüm okullarda eğitimler vererek, 'Duman avcıları' oluşturmayı düşünüyoruz. 'Duman avcıları' belirli aralıklarla bulundukları bölgeleri gezip, sigara içenlere broşür dağıtacak, bu kötü alışkanlığı bırakmaları konusunda tavsiyelerde bulunacak. Proje kapsamında 10 kişiye bile sigara bıraktırsak bizim için büyük bir başarıdır. Çünkü 10 kişinin hayatını kurtarmış oluruz." - Manisa

Fizik tedavide yüksek teknolojili robotlar işbaşında Fizik tedavide yüksek teknolojili robotlar işbaşında Kaçak balık avcıları jandarmaya yakalandı Kaçak balık avcıları jandarmaya yakalandı İstanbul - Tekirdağ yolunda yangın: Dumanla kaplanan yol sürücülere zor anlar yaşattı İstanbul - Tekirdağ yolunda yangın: Dumanla kaplanan yol sürücülere zor anlar yaşattı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 'duman Avcıları' İşbaşında - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement