Çarşamba'da Esnaf Odaları Belediye Başkanını Ziyaret Etti - Son Dakika

Çarşamba'da Esnaf Odaları Belediye Başkanını Ziyaret Etti

24.09.2013 13:20
Çarşamba'da Esnaf Odaları Belediye Başkanını Ziyaret Etti, System.String[]

Çarşamba'da faaliyet gösteren Esnaf Odaları Başkanları, Ahilik Haftası vesilesiyle Belediye Başkanı Hüseyin Dündar'ı makamında ziyaret etti.

Çarşamba'da faaliyet gösteren esnaf odaları başkanları Ahilik Haftası vesilesiyle belediye başkanı Hüseyin Dündar'ı makamında ziyaret etti. Ziyaretlerinden dolayı oda başkanlarına teşekkür eden Dündar, "Ahilik, dayanışma ve yardımlaşmanın sembolüdür." dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Başkanı Selaattin Akkuş, Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mithat Özcan, Bakırcılar Odası Başkanı İsmail Çelik, Bakkallar Odası Başkanı İsa Acar, Demirciler Odası Başkan Yardımcısı Kerim Çakır, Terziler Odası Başkanı Enver Yılmaz, Marangozlar Odası Başkanı Yusuf Dündar, Lokantacılar Odası Başkanı Hasan Gümüş, Kahveciler Odası Başkan Yardımcısı Erdal Çalışkan, belediye meclis üyeleri ve bir grup esnafın da katıldığı ziyarette ahilik sohbeti yapıldı.

belediye başkanı Hüseyin Dündar, Ahilik Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, dürüstlüğü, doğruluğu, hizmette mükemmelliği merkeze alan Ahilik kültürüne her zaman olduğu gibi günümüzde de büyük ihtiyaç bulunduğunu belirtti. Başkan Dündar, "Ahilik anlayışı, bir yandan mesleki ve toplumsal bir işlevi yerine getirirken, bir yandan da mesleki örgütlenmenin ne derece önemli olduğunun da adeta bir simgesidir. 'Hizmette mükemmellik' felsefesiyle birliğin ve dayanışmanın çok güzel örneklerini hayata geçiren Ahilik kültürünün, günümüz için de çok değerli ayrıntıları içinde barındırıyor. Gençlerin iyi yetişmesinden meslek kazanmalarına kadar birçok toplumsal görev üstelenen Ahilik anlayışı, savaş ve afetlerde gösterdiği dayanışma ve beraberlik anlayışıyla da günümüz dünyasına çok önemli mesajlar bırakmıştır." şeklinde konuştu.

Ziyarete katılan oda başkanları adına konuşan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Başkanı Selahattin Akkuş ise "Ahilik haftası nedeniyle belediye başkanımızı ziyaret edip sohbet ettik. İstek ve taleplerimiz de oldu. Kendisi de açık yüreklilikle karşılık verdi. İnanıyoruz ki Çarşamba'yı ve esnafımızı güzel günler bekliyor. Tüm Hemşehrilerimizin Ahilik Haftası'nı kutluyoruz." dedi.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Çarşamba'da Esnaf Odaları Belediye Başkanını Ziyaret Etti - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sağlık çalışanı istedi, Bakan Koca tüm 112 personeline aşure gönderdi Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama