Dünya Çocukları Hünerlerini Dünya Barışı İçin Sergiledi - Son Dakika
Yerel

Dünya Çocukları Hünerlerini Dünya Barışı İçin Sergiledi

Dünya Çocukları Hünerlerini Dünya Barışı İçin Sergiledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali kapsamında gerçekleştirilen gecede dünya çocukları dünya barışı için muhteşem gösteriler sergiledi.

24.04.2016 16:07

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali kapsamında gerçekleştirilen gecede dünya çocukları dünya barışı için muhteşem gösteriler sergiledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığının düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği, Eğitim ve Eğlence Festivali, dünya çocuklarının eşsiz dans gösterileri ve birbirinden ilginç etkinliklerin yer aldığı gala gecesi ile devam etti. Şehit Recep Topaloğlu Salonu'nu tıklım tıklım dolduran çocuklar ve aileleri, dünya çocuklarının gösterileri, Harika Kanatlar ve tiyatro sanatçılarının skeçleriyle eğlenceli bir gece geçirdi.

"23 NİSAN ARTIK DÜNYANIN BAYRAMI"

Merdiven aralarının bile dolduğu anlamlı gece ilk olarak dünyanın birçok noktasından gelen çocukların muhteşem dans gösterileri ile başladı. Meksika'dan Fas'a, Hindistan'dan Makedonya'ya birçok ülke geleneksel kıyafetleriyle kendi ülkelerine özgü danslarını sergiledi. Salona gelen aileler dans gösterilerini hayranlıkla izledi. Dans gösterilerinin ilk bölümünden sonra konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, çocuklara hitap ederek, "Kocaeli'ye gelerek dünyaya barış, kardeşlik, birlik ve beraberlik getirdiniz. 23 Nisan artık sadece Türkiye'nin değil bütün dünyanın bayramı haline geldi. Bu bayram dünyada kardeşliğin, barışın hakim olmasını ifade ediyor. Sizler bu anlamlı duygunun en önemli parçası olarak gittiğiniz her yerde yaşatacaksınız. Buna yürekten inanıyorum. Maalesef dünyanın birçok yerinde gözü yaşlı çocuklar var. Onlara hep birlikte dua ediyoruz. Kocaeli'de, Türkiye'de yaşadığını bu dostluk ve kardeşlik olgusu gözü yaşlı çocukların yaşadıkları ülkelere örnek olmalı. O çocuklarımızın hayal edebileceği bir geleceğinin olması için birlik ve beraberliğin olması gerekiyor. Sizler bu hayallerin gerçekleşmesini sağlayacaksınız, dostluğun simgesi olacaksınız" ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARIN BOYADIĞI SÜPRİZ TABLO

Konuşmaların ardından dünyanın her yerinden çocukların daha önce parça parça boyadığı tablo birleştirilmiş haliyle ilk kez gösterildi. Sahnede üstü örtülü halde bulunan tablo hep birlikte geri sayımla beraber açıldı. "Dünyanın 41 yerinden barış için ele ele" sloganı ile kardeşlik ve barışı simgeleyen şekillerle süslenmiş tablo, geceye gelenlere sunuldu. Anlamlı geceye ayrıca Harika Kanatlar gösterisi de damga vurdu. TRT Çocuk kanalında yayınlanan ve çocukların beğeni ile izlediği çizgi filmin kahramanları, salona gelen çocuklara güzel dakikalar geçirtti. Sahneye kadar gelen çocuklar Harika Kanatlar gösterisini meraklı gözlerle izledi. Harika Kanatlar gösterisini Türkiye'de ilk kez Kocaeli'de sergiledi. - KOCAELİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Dünya Çocukları Hünerlerini Dünya Barışı İçin Sergiledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement