Dünya Engelliler Günü Törenlerle Kutlandı - Son Dakika

Dünya Engelliler Günü Törenlerle Kutlandı

Dünya Engelliler Günü Törenlerle Kutlandı
Son Güncelleme: 03.12.2015 16:09

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın da katıldığı etkinlikler öncesi Çakır ve Güral tek tek engelli vatandaşların engelliler gününü kutladı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Tekirdağ Valiliği Atatürk Anıtı önünde bir dizi etkinlik gerçekleştirilirken Süleymanpaşa Belediyesi'ni temsilen Süleymanpaşa Belediye Başkan Vekili Berkay Çakır ve Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral etkinliklere katıldı.

Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Zihinsel Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı Tekirdağ Şubesi, Türkiye Sakatlar Derneği Tekirdağ Şubesi ve Süleymanpaşa Engelsiz Yaşam Derneği'nin çelenk sunduğu törende saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Yılmaz günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Zihinsel Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı Tekirdağ Şubesi Halk Oyunları Ekibinin gösterisi ile son bulan tören katılımcılardan alkış aldı.

ENGELLİ ÖĞRENCİLERİN EL EMEĞİ ÜRÜNLERİ SERGİLENMEYE BAŞLADI

3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri Tekira AVM'de devam ederken Tekirdağ Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Uygulama Merkezi'nde eğitim gören 88 engelli öğrencinin yapmış olduğu el emeği ürünler alışveriş merkezinde sergilenmeye başladı.

Serginin açılış törenine Süleymanpaşa Belediye Başkan Vekili Volkan Berkay Çakır, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünal Mamur, Aile Sosyal Politikalar Tekirdağ İl Müdürü Hasan Yılmaz, 8. Mekanize Tugay Komutanlığı'nı temsilen Albay Zekai Kutbay, Tekirdağ Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Uygulama Merkezi öğretmenleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Engelli öğrencilerin öğretmenler ve ailelerinin yardımlarıyla ortaya koydukları eserlerin açılış töreninde mutlulukları gözlerden kaçmazken ağaç oymacılığı sanatı, el sanatları, seramik gibi el emeği ürünleri 4 gün boyunca sergilenecek.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Dünya Engelliler Günü Törenlerle Kutlandı - Son Dakika


Advertisement