Dünya Eskrim Şampiyonası - Son Dakika

Dünya Eskrim Şampiyonası

24.07.2017 16:37
Dünya Eskrim Şampiyonası, System.String[]

Almanya'da devam eden Dünya Eskrim Şampiyonası'nda bireysel müsabakalar sona erdi.

Almanya'da devam eden Dünya Eskrim Şampiyonası'nda bireysel müsabakalar sona erdi.

Leipzig kentinde süren şampiyonada, bireysel müsabakalarda İrem Karamete ve Martino Minuto, en iyi dereceleri alan milli sporcular oldu.

Erkekler flöre kategorisinde Çekya'dan Alexander Choupenitch'i 32'lik tablo maçında 15-12 mağlup eden Martino Minuto, 16'lık tabloya kalma mücadelesinde İngiliz Richard Cruse'ye 15-5 yenilerek şampiyonayı 29. sırada tamamladı ve 10 puan kazandı.

Kadınlar flörede 32'lik tabloya kalma başarısı gösteren ve 16'lık tablo için Fransız Astrid Guyard ile eşleşen İrem Karamete ise rakibine 15-12'lik skorla mağlup oldu. Türk eskrimci, şampiyonayı 31. sırada tamamlarken, hanesine 10 puan yazdırdı.

Kılıç kategorisinde erkeklerde Enver Yıldırım 52., kadınlarda Iryna Shchukla 61, Fatma Zehra Köse 94 ve Deniz Selin Ünlüdağ ise 95., erkekler flörede Engin Batuhan Menküer 73, Muhammed Ege Coşgun 134 ve Ali Ege Say 179., erkekler epe kategorisinde Okan Karadeniz ise 114. sırada şampiyonayı tamamladı.

Dünya Eskrim Şampiyonası'nda takım müsabakaları bugün başladı. 26 Temmuz Çarşamba gününe kadar sürecek takım müsabakalarında Türkiye, kadınlar kılıç ve erkekler flöre kategorilerinde temsil edilecek. Kadınlar kılıç takım müsabakaları yarın, erkekler flöre takım mücadeleleri de 26 Temmuz'da yapılacak.

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Dünya Eskrim Şampiyonası - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Melisa Döngel gece havuza girdi, bikinisiyle sosyal medyayı salladı Melisa Döngel gece havuza girdi, bikinisiyle sosyal medyayı salladı Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur hayatını kaybetti Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur hayatını kaybetti Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti Eski yenge açılıp saçıldı! Bikinili pozundan çok yaptığı hareket konuşuldu Eski yenge açılıp saçıldı! Bikinili pozundan çok yaptığı hareket konuşuldu Kraliçe Elizabeth'in cenaze töreninde elinden bir an olsun düşürmediği çantanın sırrı çözüldü Kraliçe Elizabeth'in cenaze töreninde elinden bir an olsun düşürmediği çantanın sırrı çözüldü Irak'ta ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin üssüne roket saldırısı Irak'ta ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin üssüne roket saldırısı Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Teşkilat dizindeki Zayed Fadi aslında kimdir? İşte yanıtı Teşkilat dizindeki Zayed Fadi aslında kimdir? İşte yanıtı