Son Dakika Haberleri: Dünya Güreş Şampiyonası'na Gidecek Olan Milli Takım Kadrosu Açıklandı

Dünya Güreş Şampiyonası'na Gidecek Olan Milli Takım Kadrosu Açıklandı

4 ay önce

Fransa’nın başkenti Paris’te 21-2 Ağustos’ta düzenlenecek olan Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek sporcular belli oldu.

Dünya Güreş Şampiyonası'na Gidecek Olan Milli Takım Kadrosu Açıklandı, System.String[]
Fransa'nın başkenti  Paris'te 21-2 Ağustos'ta düzenlenecek olan Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası'nda  Türkiye'yi temsil edecek sporcular belli oldu.

Paris'te düzenlenecek olan Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası'na sayılı günler kala şampiyonada  Türkiye'yi temsil edecek sporcular belli oldu. Şampiyonada 24 sıkletin 23'ünde sporcular  Türkiye'yi temsil edecek. 21-22 Ağustos'ta Grekoromen Güreş A Milli Takımı, 23-24 Ağustos'ta Kadınlar Serbest Güreş A Milli Takımı ve 25-26 Ağustos'ta Serbest Güreş A Milli Takımı mindere çıkacak.

Dünya Şampiyonalarının Olimpiyatlar'dan sonraki en büyük şampiyona olduğuna dikkat çeken Başkan  Musa Aydın, " Türkiye Milli Takımlarımız sene başından bu yana çok iyi hazırlandılar. Verimli kamp dönemi geçirdiler.  Türkiye Güreş Federasyonu olarak sporcularımız için her türlü imkanı sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz" dedi.

2 yıldır sporcuların çok iyi bir ivme yakaladığını belirten  Aydın, "2015 yılında göreve geldiğimden bu zamana kadar Türk güreşinde çok güzel işler yaptık. Güreşe yaptığımız yatırımlar, hayata geçirdiğimiz projelerin meyvesini aldık ve almaya devam ediyoruz. Şunu söyleyebilirim Türk güreşi tarihinin zirvesine çıktı. Bakınız 2015 Dünya Şampiyonasında 3 altın 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan milli takımımız 18 yıl aradan sonra bir rekora imza attı. Hemen arasından 2016 yılında Rio Olimpiyat Oyunlarında 1 altın 2 gümüş ve 2 bronz madalya ile 52 yıl aradan sonra tarihi bir rekor kırdık. Geçtiğimiz aylarda yapılan  Avrupa Şampiyonasında 5 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya ile 68 yıl aradan sonraki en iyi başarıyı elde ettik. Tabi bu başarıları üst üste koyduğumuzda çok şükür ülkemize, milletimize büyük gururlar yaşatmaya devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

Kadroda 22 isim bulunuyor

Fransa'nın başkenti  Paris'te düzenlenecek olan Büyükler Dünya Güreş Şampiyonasında  Türkiye'yi temsil edecek kadro ise şöyle, Serbest Stil'de  Süleyman Atlı, Cengizhan Erdoğan, Mustafa Kaya, Yakup Gör, Soner Demirtaş,  Selim Yaşar, Rıza Yıldırım,  Taha Akgül mücadele edecek. Grekoromen stilde Hammet Rüstem,  Atakan Yüksel,  Murat Dağ,  Fatih Cengiz, Aslan Atem, Metehan Başar,  Fatih  Başköy,  Rıza Kayaalp mücadele edecek. Kadınlar Serbest Stilde  Evin Demirhan, Sümeyye Sezer Zeybek, Bediha Gün, Ayşe Vatansever, Derya Bayhan,  Hafize Şahin, Yasemin Adar mücadele edecek. - İSTANBUL
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


50 Yıl Boyunca Fıstık ve Badem Ekecek Çiftçiye Bedava Tarla Verilecek "Benim de Çocuğum Var" Diyerek Kandırdı, 21 Gün Tecavüz Etti
Rasim Ozan Kütahyalı: Yaptığım Zevzeklikti, En Çok Boşnak Yemeklerini Severim