Dünya İnsan Hakları Günü Konferansı - Son Dakika

Dünya İnsan Hakları Günü Konferansı

08.12.2016 15:05
Dünya İnsan Hakları Günü Konferansı, System.String[]

Adıyaman Valiliği, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla vatandaşlara ve öğrencilere yönelik ‘İnsan Haklarının Dünü ve Bugünü’ konulu Konferans düzenledi.

Adıyaman Valiliği, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla vatandaşlara ve öğrencilere yönelik 'İnsan Haklarının Dünü ve Bugünü' konulu Konferans düzenledi.

Türkiye Petrolleri Konferans Salonunda düzenlenen konferansa Adıyaman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Murat Sezik konuşmacı olarak katıldı.

Konferansa, Vali Yardımcısı Onur Kökçü, İl Sağlık Müdürü Dr. M. Emin Taş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kazım Çoban, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ramazan Aksoy, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Erdoğan Öz, il insan hakları kurulu üyeleri ile öğrenciler katıldı.

Düzenlenen Konferansa konuşmacı olarak katılan Adıyaman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Murat Sezik, insan haklarının tarihsel gelişimi, insan hakları açısından Peygamber Efendimizin Veda Hutbesinin önemi, Magna Carta (Büyük Şart), 1789 Fransız İhtilali, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ile Dünya İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi konularında detaylı bilgiler verdi.

Konferansın ardından Vali Yardımcısı Onur Kökçü, konferansa konuşmacı olarak katılan Adıyaman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Murat Sezik'e teşekkür ederek, günün anısına bir plaket verdi.

Konferansta ayrıca, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayıyla lise öğrencileri arasından düzenlenen, resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. - ADIYAMAN

Dünya İnsan Hakları Günü Konferansı
Dünya İnsan Hakları Günü Konferansı
Dünya İnsan Hakları Günü Konferansı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Dünya İnsan Hakları Günü Konferansı - Son Dakika


Son Dakika

Yunanistan'ın "Oruç Reis" iftiralarına Dışişleri Bakanlığı'ndan sert yanıt: Kıta sahanlığı dahilinde Ermenistan, Dağlık Karabağ'a getirdiği PKK'lı teröristlere Azerbaycan askeri üniforması giydirdi 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü 6 maçta 6 gol atan Alanyasporlu Davidson, Süper Lig gol krallığında zirveye oturdu F.Bahçe'den müthiş geri dönüş! Trabzonspor'u net skorla mağlup ettiler Çıktığı programda zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor Belediye başkanının "torpil" iddialarına MEB'den jet yalanlama: Mesnetsiz Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz