Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü - Son Dakika

Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü

28.04.2015 17:30
Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü, System.String[]

Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü dolayısıyla Edine Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Günü etkinliği düzenlendi.

Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü dolayısıyla Edine Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Günü etkinliği düzenlendi.

Edirne Vali Yardımcısı Serdar Bakır, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) toplantı salonunda düzenlenen etkinlikte iş güvenliği konusunda gereken çalışmaların yapılması gerektiğini belirtti.

Türkiye'nin işçi ölümleri noktasında Avrupa'da ilk sırada olduğunu belirten Bakır, "Bizim bu konuda almamız gereken uzun bir yol var. Avrupa ülkeleri arasında işçi ölümleri noktasında birinci sıradayız maalesef yine dünya sıralamasında üçüncü sıradayız. Bu elbetteki üzücü bir nokta. Fakat bizim yaptığımız çalışmalar ve verilecek örneklerle bu ölüm oranlarını aşağı çekme noktasında gerekli düzenlemelerin yapılacağına inanıyorum. Bizim amacımız uzmanlar eşliğinde örneklerden ders çıkartıp, daha yaşanabilir daha az işçi ölümlerinin olduğu bir ülke yaratmak" dedi.

AB Türkiye Delegasyonu Sosyal Politika ve İstihdam Sektör Yöneticisi Zeynep Aydemir ise, İş Sağlığı ve Güvenliği Günü'nün bu yıl İş sağlığı ve güvenliğinde önleyici bir kültür geliştirilmesi temasında gerçekleştiğini ifade etti.

AB'nin konu ile ilgili derinlemesine çalışmalar yaptığını ifade eden Aydemir, "Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu olarak bu konu ile ilgili bir bilinç arttırma kampanyası yapmaya karar verdik. 20 ilde bulunan AB Bilgi Merkezleri İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda önemli çalışmalar yapıyor" dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Oyundan çıkarken tepki gösteren Yusuf Yazıcı'ya hocası Galtier'den uyarı Son Dakika! Cinsel saldırıdan tutuklanan eski CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı'nın 24,5 yıl hapsi istendi Acun Ilıcalı duyurdu! Ünlü oyuncu Cemal Hünal, Survivor 2021'de boy gösterecek Dünyanın dört gözle beklediği Pfizer-BioNTech'in koronavirüs aşısında üretim yarıya düşürüldü Müşterinin bıraktığı 2 bin dolarlık bahşişi alamayan garson için devreye patronu girip çek yazdı Uğur Şahin ve Özlem Türeci'den "Aşıyı kendinize yaptınız mı?" sorusuna yanıt: Diğer insanlarla birlikte yaptıracağız Dini nikahlı eşini baltayla öldüren kadın: Bana ve çocuklarıma zarar vereceğinden emindim CHP'li Başarır kendisini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan için suç duyurusunda bulunacak