Dünya Kadına Karşı Şiddeti Önleme Günü - Son Dakika

Dünya Kadına Karşı Şiddeti Önleme Günü

25.11.2012 18:00
Dünya Kadına Karşı Şiddeti Önleme Günü, System.String[]

Samsun'da "Dünya Kadına Şiddeti Önleme Günü" kapsamında "Kadına karşı şiddete hayır" yürüyüşü düzenlendi.

Samsun'da "Dünya Kadına Şiddeti Önleme Günü" kapsamında "Kadına karşı şiddete hayır" yürüyüşü düzenlendi.

Gazi Caddesinde toplanan ve kendilerine "Samsun Kadın Buluşması" adını veren kalabalık bir grup sloganlar atarak yaklaşık bir kilometre yürüdü.

İstiklal Caddesi'ne gelen grup burada slogan atarak basın açıklaması yaphtı.

Grup adına basın açıklaması yapan Sevil Topaloğlu, kadınların hayatın her alanında ikinci sınıf insan muamelesi gördüğünü savundu.

Kadına yönelik şiddetten hastalık, sapıklık ve eğitimsizlik olmadığını vurgulayan Topaloğlu, " Bu şiddet erkek şiddetidir. Erkek egemen sistemi ayakta tutar. Erkek egemen sistemin sonucu olarak ta kadın cinayetleri yaygınlaşır. Sistem içinde kadınların bedenleri, kimlikleri ve hayatları erkeklerin tasarrufunda olur" dedi.

Grup açıklamanın ardından sessizce dağıldı.

Muhabir: Anıl Kuru

Yayıncı: Mehmet Kumcağız - SAMSUN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Dünya Kadına Karşı Şiddeti Önleme Günü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Uzun zamandır ortalarda olmayan Mehmet Çilingiroğlu, ABD'den bombayı patlattı: Koronanın kesin tedavisi bulundu Fransa'dan sonra İngiltere ve Avusturya'da da sokağa çıkma yasağı ilan edildi İzmir depremiyle ilgili provokatif paylaşım yapan 2 kişi tutuklandı Galatasaray'da Ankaragücü maçında Marcao ve Saracchi sakatlandı Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü Tepkilerin ardından Macron geri adım attı: Charlie Hebdo karikatürlerini desteklemiyoruz Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 39'a yükseldi Ünlü sunucu İkbal Gürpınar koronavirüse yakalandı, yoğun bakıma alındı