Dünya Kudüs Günü' Yürüyüşünde ABD ve İsrail Bayrakları Yakıldı - Son Dakika

Dünya Kudüs Günü' Yürüyüşünde ABD ve İsrail Bayrakları Yakıldı

25.07.2014 18:12
Dünya Kudüs Günü' Yürüyüşünde ABD ve İsrail Bayrakları Yakıldı

Haber-kamera Enver ALAS - İSTANBUL DHA Kudüs Günü Platformu'nun çağrısıyla Fatih Camii'nde toplanan kalabalık bir grup, İsrail'in Gazze operasyonunda hayatını kaybeden Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Haber-kamera Enver ALAS - İSTANBUL DHA

Kudüs Günü Platformu'nun çağrısıyla Fatih Camii'nde toplanan kalabalık bir grup, İsrail'in Gazze operasyonunda hayatını kaybeden Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Yaklaşık 1.500 kişinin katılımıyla kılınan namazın ardından, grup, Dünya Kudüs Günü etkinlikleri kapsamında kortej halinde Saraçhane Parkı'na yürüdü. Grup, 'Mescid-i Aksa ve Kudüs'ün Özgürlüğü' adı verilen yürüyüş boyunca sık sık tekbir getirirken, 'İstanbul'dan Gazze'ye direnişe bin selam', 'Kahrolsun İsrail', 'Oluk oluk kan aksa Kurtulacak El Aksa' şeklinde sloganlar attı. Yürüyüş sırasında büyük boy Filistin bayrağı açılırken, 'Direnişin onuru Kassam Tugayları'nı selamlıyoruz', 'Ümmet ve kardeşlik bilinciyle Gazze direnişini selamlıyoruz' yazılı pankartlar taşındı.

İSRAİL, ABD VE İNGİLTERE BAYRAKLARININ ÜZERİNE BASARAK KONUŞTULAR

Yürüyüş sonunda Saraçhane Parkı'nda yapılan basın açıklaması sırasında, Kudüs Günü Platformu'nun sözcülerinin, yere serilen İsrail, İngiltere ve ABD bayraklarının üzerine basarak konuşmaları dikkat çekti. Konuşmacılardan Serdar Duman, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı. Ortadoğu'nun İsrail'in güvenliği için yeniden dizayn edildiğini söyleyen Duman, Gazze'de yaşanan son trajedi, emperyalizmin ve siyonizmin bölgeye dönük tezgahlarının bir parçasıdır. Direnişi tamamen etkisizleştirerek Müslümanların tamamen diz çökmesini hedefliyorlar. Bu amaçla Gazze'de katliam yapıyorlar; kadınları, çocukları acımasızca öldürüyorlar diye konuştu.

'KUDÜS GÜNÜ' NEDENİYLE BASIN AÇIKLAMASI Platform adına yapılan basın açıklamasını ise Ahmet Örs okudu. Açıklamada, Bir Kudüs günü daha, şanlı Filistin direnişinin siyonist güçlerle mücadele ettikleri bir güne denk geldi. Yeni bir Kudüs günü çaresizliklerimizi yararak elimizden tutuyor, ölü bedenlerimizi ayağa kaldırıyor. Kudüs Günü, üzerimize serpilen ölü toprağını üzerimizden savuran bir rüzgar. Taşeron siyasetler aracılığıyla tabiatımızı, varlıklarımızı yağmalıyorlar. Filistinli kardeşlerimizle birlikte kutsal mücadeleye hep birlikte devam edeceğiz ifadesine yer verildi. Konuşmaların ardından, ABD ve İsrail bayrakları ateşe verildi. Grup, eylemin ardından olaysız şekilde dağıldı.

İsrail'in Gazze'ye saldırılarında yaralanan 10 yaşındaki Filistinli hayatını kaybetti İsrail'in Gazze'ye saldırılarında yaralanan 10 yaşındaki Filistinli hayatını kaybetti
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Dünya Kudüs Günü' Yürüyüşünde ABD ve İsrail Bayrakları Yakıldı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement