Son Dakika Haberleri: Dünya Masal Anlatma Günü Masal Atölyeleriyle Kutlandı

Dünya Masal Anlatma Günü Masal Atölyeleriyle Kutlandı

2 yıl önce

Çocukların hayallerini süsleyen Türkiye'nin ilk ve tek Masal Şatosu, 25 Mart Dünya Masal Anlatma Günü etkinlikleri kapsamında çocuklara birbirinden farklı 7 farklı atölye çalışması gerçekleştirdi.

Dünya Masal Anlatma Günü Masal Atölyeleriyle Kutlandı, System.String[]

Ayrıca atölyelerin haricinde Masal Şatosu önünde, şehir dışından gelen turistlerinde ilgi gösterdiği kanto gösterisi gerçekleştirildi.

Dünyanın her yerinde kutlanan Masal Anlatma Günü'nü, Türkiye'nin ilk ve tek Masal Şatosu'nda kutlamak için İstanbul'dan gelen, alanlarında uzman atölye eğitmenleri, çocuklarla hem eğitici hem de öğretici atölye çalışmaları gerçekleştirdi. Masal Drama Atölyesi Songül Bozacı, Masal Oyun Atölyesi Başak Bayraktar, Masal-JeuxDramatiquesAtölyesi Bahar Gürey, Masal - mışAtölyesi Belgin Atasever, Masal Yaratıcı Okuma Atölyesi Çiğdem Odabaşı, Masal Yoga Atölyesi Senem Kıroğlu Nane ve Masal Yaratıcı Yazma Atölyesi Nilay Yılmaz tarafından gerçekleştirildi. 4-11 yaşları arasındaki çocuklar için gerçekleştirilen atölyelere toplam 110 çocuk katıldı.

Atölye çalışmaları haricinde Masal Şatosu önünde gerçekleştirilen 'Biraz Ondan Biraz Bundan' kanto gösterisiyle Sazova Parkı'na gelen ziyaretçilerin büyük beğenisini alan Özlem Durmaz, gösteri sonunda ziyaretçilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Masal Anlatma Şenliğinin içeriğine ve etkinliklere destek veren akademisyen ve yazar Dr. Nilay Yılmaz, "Masal anlatma günü dünyanın pek çok yerinde masallarla kutlanır. Masalların yaşı yoktur. Masalı anlatan da dinleyen de masalda kendine mutlaka bir yer bulur. Bu yer, yaş aldıkça değişir. O yüzden dünyaya ve kendi içine yerleşmek isteyen insanoğlunun çocukluktan itibaren masallarla birlikte yol almaya başlaması önemlidir. Ruhumuzu ve umudumuzu uyandıran masallar yaşamımızdan hiç eksik olmasın" dedi.

Haber Yayın Tarihi: 27.03.2018 04:06 Kaynak: BültenlerAmeliyat sırasında hayatını kaybetti! Mide bulandıran olay otopside ortaya çıktı Kazayla su borusunu kıran çiftçi içinden çıkanları görünce şaşkına döndü Rıfat Serdaroğlu'nun liderliğini yaptığı Çoban Ateşi Hareketi partileşiyor