"Dünya Mirasları" Sergisi Sanatseverlerle Buluşuyor - Son Dakika

"Dünya Mirasları" Sergisi Sanatseverlerle Buluşuyor

25.10.2013 10:14

Çankaya Belediyesi Galeri Kara, "Dünya Miraslarından" başlıklı fotoğraf sergisini Ankaralı sanatseverlerle buluşturuyor.

Çankaya Belediyesi Galeri Kara, "Dünya Miraslarından" başlıklı fotoğraf sergisini Ankaralı sanatseverlerle buluşturuyor.

Maya Uygarlığı'ndan Guatemala'ya, Meksika'dan Paskalya Adası'na, Şili'den Patagonya Buzulları ve Arjantin'e uzanan sergi, Makine Mühendisi ve Fotoğraf Sanatçısı Osman Merttopçuoğlu'nun çalışmalarından oluşuyor.

Sergi, gizemli bir tarihe sahip olan, uzun ve yorucu yolculuklarla ulaşılan Paskalya Adası'ndan, kutuplardan sonra yeryüzünün en büyük buzullarının yer aldığı Şili ve Arjantin'e, pek çok bilim alanında ve sanatta ileri düzeyde çalışmalar yaptıkları bilinen Eski Maya Uygarlığı'nın günümüze gelebilen kültür miraslarına kadar geniş bir yelpazeyi içeriyor.

Sergi, 25 Ekim-13 Kasım 2013 tarihleri arasında görülebilecek. - ANKARA

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 'Dünya Mirasları' Sergisi Sanatseverlerle Buluşuyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun'dan akılalmaz sözler: Kudurun