Dünya Müzeleri Müzesi 2014'te de Dopdolu - Son Dakika

Dünya Müzeleri Müzesi 2014'te de Dopdolu

13.01.2014 14:06
Dünya Müzeleri Müzesi 2014'te de Dopdolu, System.String[]

Yazılıkaya, Devrim Arabası, Kibele yeni yılda da ziyaretçilerini bekliyor.

Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneği bünyesinde yer alan Dünya Müzeleri Müzesi, 2014 yılında da ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Siz de Dünya Müzeleri Müzesi'ni haftanın her günü 09.30 – 22.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Orijinalleri dünya müzelerinde sergilenen ve gidip görme imkanı bulamadığınız müzeler ve eserleri hakkında bilgi almak, uygarlıkları yakından tanımak, mitolojik hikayeleri dinlemek ve geçmişe bir yolculuk yapmak için Eskişehir'de ki Dünya Müzeleri Müzesi'ni gezebilir ve tüm eserlerin hikayelerini gönüllü rehberlerden dinleyebilirsiniz. Orjinali Meksika Antropoloji Müzesi'nde bulunan Aztek Güneş Takvimi'ni Meksika'ya gitmeden de görebilirsiniz. Mısır Tarihi'ne damgasını vuran II. Ramses'in reprodüksiyonunu inceleyip hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, tarihteki ilk tıp reçetesini merak ediyorsanız ya da hiyerogliflerin çözülmesini sağlayan Rosetta Taşı ile tanışmak ve tarihe bir yolculuk yapmak istiyorsanız müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Açıldığı 8 Mayıs 2013'ten bu yana hem Eskişehirlilerin hem de şehir dışından gelenlerin ziyaret ettiği Dünya Müzeleri Müzesi bugüne kadar pek çok kişiyi ağırladı. Üzerinde yaşadığımız Anadolu topraklarında bizden önce yaşamış uygarlıkların kültürleri, yaşam biçimleri ve felsefeleri hakkında bilgi alma imkanının yanı sıra Mısır, Grek, Roma, Aztek, Hitit uygarlıkları hakkında da bilgi alarak karşılaştırmalı inceleme yapabilirsiniz. Dünya Müzeleri Müzesi' nde uygarlıkların dünyasına bir yolculuğa davetlisiniz.

Dünya Müzeleri Müzesi, haftanın her günü saat 09.30 – 22.00 saatleri arasında gezilebiliyor. Müze; Işıklar mah, Gültuğrul sok, no:6'da.

Dünya Müzeleri Müzesi 2014'te de Dopdolu

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Dünya Müzeleri Müzesi 2014'te de Dopdolu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Polis midibüsü şarampole devrildi: 1 şehit, 4 yaralı Çin'in "Koronavirüsün çıkış noktası Vuhan değil" iddiasına DSÖ'den yanıt gecikmedi: Oldukça spekülatif Nusret, Maradona'nın masasını kalıcı olarak rezerve etti Tayvan parlamentosunda milletvekilleri birbirlerine bağırsak attı Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesi sonrası Netanyahu'dan itiraf gibi sözler: Gergin günler bizi bekliyor Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü