Dünya Müzeleri Müzesi 2014'te de Dopdolu - Son Dakika

Dünya Müzeleri Müzesi 2014'te de Dopdolu

13.01.2014 14:06
Dünya Müzeleri Müzesi 2014'te de Dopdolu

Yazılıkaya, Devrim Arabası, Kibele yeni yılda da ziyaretçilerini bekliyor.

Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneği bünyesinde yer alan Dünya Müzeleri Müzesi, 2014 yılında da ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Siz de Dünya Müzeleri Müzesi'ni haftanın her günü 09.30 – 22.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Orijinalleri dünya müzelerinde sergilenen ve gidip görme imkanı bulamadığınız müzeler ve eserleri hakkında bilgi almak, uygarlıkları yakından tanımak, mitolojik hikayeleri dinlemek ve geçmişe bir yolculuk yapmak için Eskişehir'de ki Dünya Müzeleri Müzesi'ni gezebilir ve tüm eserlerin hikayelerini gönüllü rehberlerden dinleyebilirsiniz. Orjinali Meksika Antropoloji Müzesi'nde bulunan Aztek Güneş Takvimi'ni Meksika'ya gitmeden de görebilirsiniz. Mısır Tarihi'ne damgasını vuran II. Ramses'in reprodüksiyonunu inceleyip hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, tarihteki ilk tıp reçetesini merak ediyorsanız ya da hiyerogliflerin çözülmesini sağlayan Rosetta Taşı ile tanışmak ve tarihe bir yolculuk yapmak istiyorsanız müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Açıldığı 8 Mayıs 2013'ten bu yana hem Eskişehirlilerin hem de şehir dışından gelenlerin ziyaret ettiği Dünya Müzeleri Müzesi bugüne kadar pek çok kişiyi ağırladı. Üzerinde yaşadığımız Anadolu topraklarında bizden önce yaşamış uygarlıkların kültürleri, yaşam biçimleri ve felsefeleri hakkında bilgi alma imkanının yanı sıra Mısır, Grek, Roma, Aztek, Hitit uygarlıkları hakkında da bilgi alarak karşılaştırmalı inceleme yapabilirsiniz. Dünya Müzeleri Müzesi' nde uygarlıkların dünyasına bir yolculuğa davetlisiniz.

Dünya Müzeleri Müzesi, haftanın her günü saat 09.30 – 22.00 saatleri arasında gezilebiliyor. Müze; Işıklar mah, Gültuğrul sok, no:6'da.

YORUMLAR
500
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Eskişehir'de ziyaretlerde bulundu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Eskişehir'de ziyaretlerde bulundu Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali'nden müthiş açılış Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali'nden müthiş açılış Odunpazarı'nda, Duayen Gazeteci Bülent Özyazıcı'nın Onuruna Gece Düzenlendi Odunpazarı'nda, Duayen Gazeteci Bülent Özyazıcı'nın Onuruna Gece Düzenlendi
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Dünya Müzeleri Müzesi 2014'te de Dopdolu - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement