Dünya Okullararası Yüzme Şampiyonu Türkiye'den... - Son Dakika
Spor

Dünya Okullararası Yüzme Şampiyonu Türkiye'den...

Dünya Okullararası Yüzme Şampiyonu Türkiye\'den...

İstanbul DHABrezilya'da düzenlenen Dünya Okullararası Yüzme Şampiyonası'nda Modafen Lise Erkek Yüzme Takımı şampiyon oldu.

27.05.2019 16:02
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İstanbul DHA

Brezilya'da düzenlenen Dünya Okullararası Yüzme Şampiyonası'nda Modafen Lise Erkek Yüzme Takımı şampiyon oldu.
18-23 Mayıs tarihleri arasında Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenen 13. Dünya Okullar Yüzme Şampiyonası'nda (ISF) ülkemizi temsil eden Modafen Lise Erkek Yüzme Takımı, 21 ülke ve 400 sporcunun katıldığı yarışlarda rakiplerini geride bırakarak şampiyon oldu. Büyük bir başarı göstererek şampiyonluk sevincini ülkemize yaşatansporcular, Milli Mücadele'nin 100. yılını kutlarken Türk yüzme tarihine de isimlerini altın harflerle yazdırdılar.
RİO DE JANEİRO'DA 2'Sİ ALTIN 11 MADALYA
Efe Başar, Demirkan Demir, Ekin Demirbaş, Berke Saka, Emir Şimşek ve Bedirhan Tamer'den oluşan takım 2 altın, 7 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 11 madalyayla Brezilya'da düzenlenen yarışmaya damga vurdu. Modafen Yüzme Takımı Başantrenörü Hakan Çark "Özellikle organizasyonun Milli Mücadelemizin 100. yıldönümüne denk gelmesi ve böyle güzel bir bayram haftasında bu şampiyonluğu kazanmamız hepimizi çok mutlu etti" dedi.
ŞAMPİYONLUĞU DOYASIYA KUTLADILAR
Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. yıl coşkusunu taçlandıran sporcular için, 27 Mayıs Pazartesi günü Modafen Çekmeköy Kampüsü'nde düzenlenen şampiyonluk kutlamasında, sporcular okulun minik yüzücüleri tarafından çiçeklerle karşılandılar. Şampiyonluğun doyasıya kutlandığı program, Modafen Kurucusu Fatih Kanberoğlu'nun konuşması ve ödül töreni ile devam etti. Sporcuların şampiyonluk hikayesini anlattıkları konuşma sonrasında program, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla son buldu.


Kaynak: DHA

Son Dakika Spor Dünya Okullararası Yüzme Şampiyonu Türkiye'den... - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Sevil Becan, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanlığına aday
  18:49 Sevil Becan, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanlığına aday

  Eski kulüp yöneticisi Sevil Becan, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Becan, Fenerbahçe'nin değerlerinin her zaman birlik ve beraberliği ön planda tuttuğunu vurgulayarak, kamplaşma ve karşıtlıkların sona ermesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulunun reforma ihtiyaç duyduğunu ve daha farklı bir yönetim anlayışına ihtiyaç olduğunu ifade etti.

 • Adana'da 12. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı Başladı
  18:29 Adana'da 12. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı Başladı

  Adana'da düzenlenen 12. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında, ziyaretçiler el işi ürünlerin yer aldığı stantları gezdi, spor etkinliklerine katıldı ve yöresel yemeklerin tadını çıkardı. Karnaval, 21 Nisan'a kadar devam edecek.

 • Adana'da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açık saha tesislerinin toplu açılışı gerçekleştirildi
  18:18 Adana'da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açık saha tesislerinin toplu açılışı gerçekleştirildi

  Adana'nın Çukurova ilçesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığınca farklı illerde yapılan açık saha tesislerinin toplu açılışı gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Alman Kalkınma Bankasınca, Avrupa Birliği'nin (AB) desteğiyle yürütülen 'Korunmasız Gençlerin Daha İyi ve Kapsayıcı Spor ve Gençlik Altyapısı ile Güçlendirilmesi' projesi kapsamında 100. Yıl Mahallesi'nde yapılan tenis kortunda toplu açılış töreni düzenlendi.


Advertisement