Son Dakika Haberleri: Dünya Petrol Kongresi, Kazakistan'da Düzenlendi

Dünya Petrol Kongresi, Kazakistan'da Düzenlendi

3 ay önce

Dünya Petrol Kongresi, "yatırım imkanları, sürdürülebilir kalkınma için yeni çözümler" temalı toplantısını Astana'da gerçekleştirdi.

Dünya Petrol Kongresi, Kazakistan'da Düzenlendi, System.String[]
Dünya Petrol Kongresi, "yatırım imkanları, sürdürülebilir kalkınma için yeni çözümler" temalı toplantısını Astana'da gerçekleştirdi.

Kazakistan Enerji Bakanı Kanat Bozumbayev, enerji sektöründe yatırım ilişkilerini derinleştirmeyi hedeflediklerini belirterek, "Bugünkü Dünya Petrol Konseyi Toplantısı dünyaya yeni imkan ve beklentilerimiz hakkında bilgi vermek için çok iyi bir fırsat oldu." dedi.

Konferansın açılış töreninde konuşan Kazakistan Enerji Bakanı Bozumbayev, petrokimya sektörüne yapılan yatırımın ülke ekonomisinin büyümesine katkı sağladığını söyledi. Kazakistan'ın Atırav eyaletindeki petrokimya bölgesinde vergi ve gümrük kolaylıklığı sağlayarak sektöre yatırım çekmeyi hedeflediklerini aktaran Bozumbayev, ayrıca sektördeki süreçlerin basitleştirildiğini, lisans verme süresinin de azaltıldığını kaydetti.

Kaynak: enerjienstitusu.com
15 Yaşındaki Çocuk, Annesinin Alkışları Eşliğinde 14. Kattan Aşağı Atladı Hastanelerdeki Stajyer Öğrenciler Yemek Servisinden Ücretsiz Yararlanacak

Vatandaşa Kötü Haber! Aç-Kapa Cezaları Zamlandı