Dünya 'Pi Günü'nü Kutladılar - Son Dakika

Dünya 'Pi Günü'nü Kutladılar

15.03.2014 17:07
Dünya 'Pi Günü'nü Kutladılar, System.String[]

14 Mart Dünya 'Pi Günü' Menderes Kolejinde pastaların ve kurabiyelerin üzerine yapılan pi logolarıyla kutlandı.

14 Mart Dünya 'Pi Günü' Menderes Kolejinde pastaların ve kurabiyelerin üzerine yapılan pi logolarıyla kutlandı. Pi günü için yapılan pasta kurabiyelerin sunumu tam bir şölen havasındaydı. Menderes Koleji Matematik Zümresinin Dünya Pi günü münasebeti ile gerçekleştirdiği yarışmaya öğrenciler yaklaşık 30 çeşit pasta ve kurabiye katıldı. Katılım ve ilginin yoğun olduğu yarışmada en güzel bölüm ise yapılan pastaların yenmesi oldu.

Dünya Pi Günü ile ilgili bilgi veren matematik öğretmeni Islam Olçay, "Pi Günü ünlü matematik sabiti pi sayısı anısına özel kabul edilmiş ve her yıl 14 Mart’ta kutlanmaktadır. Bunun sebebi ise Amerikan tarihinde bu günün 3. ayın 14’ü olarak geçmesi ve bunun pi sayısının en yaygın kullanımını anımsatmasıdır. Ismini Yunanca (çevre) sözcüğünün ilk harfi olan ? den alır. Menderes Kolej’i de bu günü kutlamak amacıyla 5, 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencilerinin katıldığı logo yarışması ve pi şeklini anlatan kurabiye ve pasta yarışması düzenledik. Katılımlarından dolayı tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

Pi günü ile ilgili yapılan logo kategorisinde Ezginur Topçu, kurabiye kategorisinde Zeynep Dicle Cirit ve yaş pasta kategorisinde de Öykü Aydın birinciliği elde etti.

Dünya 'Pi Günü'nü Kutladılar
Dünya 'Pi Günü'nü Kutladılar
Dünya 'Pi Günü'nü Kutladılar
Dünya 'Pi Günü'nü Kutladılar

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel Dünya 'Pi Günü'nü Kutladılar - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Yüz binlerce kişi izledi! Düğünde geline yanlışlıkla tekme atan damat TikTok'da viral oldu Hakan Altun ile Gonca Vuslateri, yeni aşka yelken açtı ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılan tespih otomobil fiyatına satıldı